Реклама
Керама Хит

НАССР, ЩО ЦЕ?

Суспільство | 09:55, 15.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) застосовують практично в цілому світі як надійний захист споживачів від небезпек, які можуть супроводжувати харчову продукцію.

НАССР – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Суть системи полягає у виявленні усіх критичних точок, чинників, які можуть вплинути на безпечність кінцевого продукту, усунути їх і постійно контролювати.

Оператори ринку повинні розробити та запровадити ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати усі небезпечні фактори, які можуть бути у харчовому продукті.

Застосування системи НАССР полягає в ідентифікації можливих небезпечних факторів, встановленні того, де і як небезпечні фактори можуть бути усунуті, попереджені або приведені до прийнятного рівня, розробці відповідних заходів і навчання персоналу, впровадженні заходів на практиці та документування процедур.

Оператори ринку для успішного розроблення, запровадження та застосування системи НАССР мають враховувати такі особливості:

1. Система НАССР стосується тільки безпечності харчових продуктів і не стосується їх якості;

2. Система НАССР є запобіжним інструментом контролю за небезпечними факторами;

3. Раціональний підхід для систематичної ідентифікації небезпечних факторів і заходів контролю, що важливі для безпечності харчових продуктів;

4. Можливість застосування спрощеного підходу залежно від типу технологічних процесів та харчових продуктів;

5. Інструмент для прийняття правильних рішень, що забезпечує їх ефективність та правильне впровадження;

6. Система НАССР не гарантує безпечності харчових продуктів, а лише зменшує ризик виникнення випадків щодо загрози їх безпечності;

7. Система НАССР не є автономною програмою, її основою є система заходів контролю, що складається з програм-передумов, які повинні бути запроваджені і підтримуватися належним чином.

Такий підхід вимагає від персоналу потужностей підприємств харчової промисловості дотримання цих принципів, забезпечення знань та практичних навичок у розробленні, впровадженні систем управління безпечністю, їх ефективному функціонуванні.

Ці Вимоги є обов’язковими для виконання операторами ринку з виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-вр з 20 вересня 2017 року набули чинності норми, що передбачають запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей). З 20 вересня 2018 року відповідні норми вступають в силу для потужностей, які провадять свою діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні неперероблені інгредієнти тваринного походження. Для малих потужностей відповідні норми законодавства набувають обов’язкового характеру з 20 вересня 2019 року.

Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: