Реклама
jurotat

Навіщо «Дивовижні» зустрічались із сумчанами?

Події, Суспільство | 20:30, 24.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

22-го червня до Сум завітали представники громадської організації «Дивовижні».

Вони розповіли про напрямок діяльності організації та розпитували сумчан про видатні пам’ятки у місті.

«Дивовижні — це люди, яким не все одно, які починають зміни із себе. Ми об’єднались. Нашою першою ініціативою було прибирання у одному із парків Києва, проте наша діяльність є розвиненою у різних напрямках», — розповідає Марія Насєдкіна, організатор.

Спочатку «Дивовижні» думали над тим, як залучили людей до проекту, потім почали розповідати усім, як починати зміни із себе.

«Ми розфарбували сходи у одному із районів Києва, проте, треба ж продумати, як усе зробити. Само собою, необхідна фарба: тут ми домовлялись безпосередньо із фірмою, яка надала нам фарбу безкоштовно в обмін на те, що ми висловимо ім вдячність на своїй сторінці у Facebook. Також потрібні дозволи від міської влади на проведення тих чи інших робіт», — діляться досвідом представники ГО.

Однак, сумчан попередили, що їм не лише розповідатимуть їм, як що фарбувати, але й як залучати людей до активної громадської позиції.

«Головна мета роботи «Дивовижних» — розбудова громадського простору. Ми прагнемо показати жителям міста різні соціальні ініціативи міст України, надихнути і змотивувати їх до проактивності. Також ми хочемо  познайомитись з існуючими проектами або ідеями в Сумах, можливо ми зможемо якимось чином їм допомогти. Ми віримо, що кожен може змінити місто, головне лише почати, а початкові кроки можуть бути маленькими і простими — але ефективними», — розповідає Вікторія Чайковська, менеджер по зв’язках у «Дивовижних».

Для «Дивовижних» уявні лампочки, які запалюються над головою у людей — це символ ідеї, яка все більше й більше поширюється між людьми. Сумчанам презентували промо-ролик, з якого стає більш зрозумілою позиція громадської організації та їхня мета.

«Ми втілюємо ідеї у життя і розповідаємо людям, як ми це робимо, аби вони також переймали наш досвід. Не завжди представники влади йдуть назустріч нашим ініціативам, проте завжди усі задоволені. Про нас почали говорити, нас почали любити — ми дуже цьому раді і хочемо, аби суспільство змінювало своє оточення лише у кращу сторону. А як саме це зробити — ми також розповідатимемо», — каже Марія Насєдкіна.

Наразі «Дивовижні» отримали фінансування, завдяки йому представники даної громадської організації змогли залишити свої постійні місця роботи та запрошують до співпраці сумчан.

Проте, не лише поспілкуватись із сумчанами завітали активісти — 22-го липня у Сумах вони планують відтворення проекту «Ucrazyans» — презентація громадських організацій України та їхньої діяльності, аби сумчани ознайомились і долучились до тієї, яка найбільше їм імпонує.

«Це буде своєрідний музей під відкритим небом, який буде у Сумах протягом 2-х днів», — анонсують організатори.

Зараз «Дивовижні» реалізують Громадський простір в 5-ти містах України — в Житомирі, Луцьку, Дніпрі, Сумах і Херсоні. До цього були ще активна робота у Маріуполі, Запоріжжі, Сєвєродонецьку, Києві.

У Дніпрі, Запоріжжі, Маріуполі проводили проект Соціальний колайдер — навчали активістів, що мають готові ідеї втілювати їх у життя.

«Важко сказати про кількість залучення у місті — тому що різні проекти направлені на різну кількість людей. На приклад uCRAZans зібрав у Житомирі близько 1000 людей, у Луцьку і Дніпрі близько 600», — коментує Вікторія Чайковська.

«Дивовижні» запрошують до співпраці сумчан, аби маленькими діями змінити своє велике місто лише у кращу сторону.

Наталія Тарковська

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: