СумБуд
СумБуд

Навіщо зберігати товарні чеки? Розповідає Держпродспоживслужба, що робити і куди звертатися

Суспільство | 13:28, 1.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Для того, щоб мати можливість відстояти свої права як споживача, потрібно завжди зберігати чек (розрахунковий документ, що посвідчує факт придбання товару, чи отримання послуги). Останнім часом стало більше випадків, коли якість товару не відповідає вимогам нормативних документів, або у продуктах харчування збіг термін придатності чи товар неправильно зберігався. Українці не звикли з такими проблемами звертатися до суду, проте до фахівців вже звертаються, тому Держпродспоживслужба у Сумській області вирішила розповісти чому важливо зберігати товарні чеки і чи можна повернути гроші без чеку

«У Законі України «Про захист прав споживачів» чорним по білому написано, що всі вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа. Тому потрібно зберігати чек з магазину хоча б до того моменту, поки ви не перевірите товар більш детально, якщо це, наприклад, продукти харчування або речі. Якщо ж це техніка, то чек необхідно зберігати до тих пір, доки не сплине гарантійний строк», – розповідає начальник управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Володимир Єщенко.

Додає він і те, що чек та здачу (решту) необхідно перевіряти одразу біля каси, щоб переконатися у тому, що касир не вибила той товар, який ви не купували. У протилежному випадку потрібно звернутися до касира і він зможе виправити помилку, а якщо ж касир не йде на контакт, то потрібно викликати адміністратора магазину.

«Слід перевіряти і вартість товару у чеку, оскільки часто трапляються такі ситуації, коли на ціннику вказана, наприклад, акційна ціна, а у чеку – повна. А відмовки, що начебто ще не встигли замінити цінники, акція закінчилася чи ще щось, не повинні стосуватися споживача взагалі. Вам зобов’язані продати товар за тією ціною, яка вказана на ціннику, розміщеному поруч із товаром», – ділиться фахівець.

За словами експерта, якщо товар зіпсований, а чек загублений, то поновити права буде важко.

Проте, ситуація з технікою, електричними приладами, трохи інакша.

«Разом з такою покупкою має йти «Посібник користувача» і гарантійний талон, де є відмітка магазину, у такому випадку можна довести свою правоту навіть без чеку», – розповідає нюанси Володимир Єщенко.

Радить він і те, що вимагати вирішення спірного питання від продавців-консультантів або касирів немає сенсу, потрібно розмовляти з людиною, до компетенції якої відноситься вирішення вашої проблеми. Якщо ж у магазині вам не допомогли, то необхідно написати скаргу до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби у Сумській області.

У такому випадку, потрібно у письмовому вигляді описати ситуацію, додати копії усіх документів, що стосуються справи або подати її онлайн. За телефоном гарячої лінії (0542) 77-90-46 можна отримати консультацію з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів.

Пам’ятайте, під час придбання будь-якого товару, Вам зобов’язані видати чек! І ніхто не має права відмовити Вам у його отриманні!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: