СумБуд
СумБуд

“Не будь дитиною”: сумчан безкоштовно протестували на ВІЛ

 Поділитися

Поділитися в

30 листопада, напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс” організували акцію “Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ” та протестували сумчан.

Зранку мобільна амбулаторія ГО “Клуб “Шанс” приїхала на першу локацію до Сумської міської клінічної лікарні №5. У середині автобусу можна було пройти експрес-тестування та отримати консультацію фахівця.

15 хвилин — саме стільки потрібно для того, аби пройти швидкий тест на ВІЛ. За цей час працівники ГО Клуб “Шанс” розказали про шляхи зараження вірусом, перебіг захворювання та лікування.

“Для мене надзвичайно важливо пройти тестування, тому приходжу на акцію “Клубу “Шанс” щороку. Я медичний працівник, а отже в групі ризику”, – говорить Тетяна.

Поруч з нею стоїть і Марина, вона стверджує, що “ВІЛ-статус має знати кожен, адже обізнаний означає захищений“.

Швидкий тест представляє собою невеличку пластикову тест-смужку, в яку капають кров та додають рідину з буферу. Потім потрібно почекати 15 хвилин. Якщо тест показує одну паличку, то він в робочому стані та вірусних антитіл не виявлено. Дві палички показують, що можуть бути виявлені антитіла.

До мобільної амбулаторії підходять іноземні студенти, разом вони стверджують, що тестуватися на ВІЛ потрібно хоча б раз у рік.

“Ми знаємо, що проблема ВІЛ-інфекції дуже розповсюджена. І це захворювання поширине не лише в Україні, а і всьому світі.”

Тестування є анонімним, проте усіх протестованих на акції реєструють у спеціальну таблицю під індивідуальним кодом.

“Ми проводимо цю акцію, щоб якомога більше людей мали безкоштовний, анонімний доступ до тестування. Ми прагнемо поширити інформацію про ВІЛ-інфекцію, розповісти людям про шляхи зараження, можливість лікування тощо. Усі повинні знати свій ВІЛ-статус. Чим раніше ти про нього дізнаєшся, тим швидше ти зупиниш розповсюдження інфекції та розпочнеш прийом антиретровірусної терапії. Це дуже важливо. Коли людина починає приймати АРТ, то вірус пригнічується і вона може жити повноцінним здоровим життям: працювати, будувати сім’ї, народжувати здорових діток”, – говорить старший соціальний працівник Тетяна Кухно.

Тим часом, мобільна амбулаторія громадської організації “Клуб “Шанс” приїжджає до іншого пункту тестування.

“ВІЛ – це серйозне захворювання, яке вражає імунну систему. І важливо зупинити розповсюдження, а для цього потрібно знати свій статус. Коли людина знає, що ВІЛ-позитивна, то зможе почати терапію і убезпечити своїх близьких. Саме том я тут, щоб точно знати про стан свого здоров’я”, – говорить Олександра.

У черзі й Віта, вона працює в медзакладі. Говорить, що хоч у неї і не було ризикованих випадків, проте вона постійно відвідує стоматолога, ходить в манікюрний салон. Тому для неї також важливо вчасно проходити тест на ВІЛ.

Загалом, за час акції соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс” протестували більше 100 осіб. Усі результати тестів були негативними.

Трибуна

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: