метизная компания

Нечистоти біля Токарівського водозабору не загрожують обласному центру

ЖКГ, Суспільство | 22:39, 6.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Витік з вигрібної ями – не загрожує міському водозабору. Так журналістів запевнили фахівці. Екологи впевнені, що дана ситуація небезпечна для жителів будинку.

Нагадаємо, позавчора ми повідомляли, що у селі Токарі, біля території міського водозабору знаходиться багатоквартирний будинок з вигрібною ямою, з якої нечистоти течуть по вулиці.

За інформацією “Міськводоканалу”, цей будинок починав зводити завод Фрунзе під розширення своєї бази Північного промвузла. Але згодом, у 2003 році, будинок був переданий у комунальну власність для приватизації мешканцям, що там проживали.

«Там планувалось збудувати бомбосховище, яке зараз слугує вигрібною ямою, і будинок для персоналу. Проте його “заморозили” і, потім уже, силами водоканалу, ми на готовому фундаменті будівлі збудували будинок для своїх працівників. Всі свердловини, які подають воду у резервуари чистої води, знаходяться від цього місця, від тої будівлі, від тої вигрібної ями на відстані близько кілометра, може, до кілометра і 540 метрів глибиною. Так що цей витік робить незручності тільки тим же жильцям», – розповідає Йосип Тисівський, головний інженер «Міскводоканалу».

Нечистоти не можуть потрапити до міського водогону, але становлять небезпеку мешканцям будинку. Так вважає еколог, кандидат біологічних наук Сергій Шевченко:

«Всі водоводи, які беруть цю воду, вони герметизовані. Всі ємності, які попередньо накопичують цю воду, що закачується – герметичні. Тобто, вплив, практично, нульовий. Єдине – якщо нечистоти потрапляють назовні, вони є благодійним ґрунтом для розмноження бактерій різних мастей, особливо – кишково небезпечних бактерій, які викликають кишкові інфекції, тому з цієї точки зори вони самі підпадають в зону ризику».

Першопричина проблеми – каналізацію не внесли до генплану, – йдеться у сюжеті телеканалу UA:СУМИ.

«Я зібрав інформацію і зрозумів: чомусь розділ інженерного забезпечення території був розроблений, але без каналізування цієї території. Тобто, в генеральному плані населеного пункту 2013 року каналізація взагалі не передбачена, що, на мій погляд, є порушенням містобудівного законодавства. Я вважаю, що це об’єднана територіальна громада повинна вирішити це питання, тому що це недоопрацювання місцевої», – повідомляє головний архітектор області Олег Кривцов.

Оскільки у другій санітарній зоні взагалі не може бути вигрібних ям за санітарними нормами, то існує два виходи – переконаний член громадської комісії з питань ЖКГ Сумської міськради Олексій Пархомчук:

«Даний житловий фонд був приватизований, але не організовано саме оці комунальні послуги. Тому, те як було, воно фактично не реалізується і законним шляхом повинно бути заборонено повинно. Два варіанти: протягування мережі. Другий – це герметична ємність, яка потім буде по договору відкачуватись спеціалізованим підприємством».

Село Токарі входить до Бездриківської ОТГ. У будинку, що межує із водозабором, проживає близько 30 осіб. Хто має вирішувати проблему, телефоном повідомляє заступник Сумського міського голови Олександр Журба:

«Люди якщо ходять і вигрібну яму заповнюють, вони мають утримувати свій будинок. Не важливо яким чином: наймати когось, самостійно робити, але своє житло вони мають утримувати, і стоки, які вони скидають, вони мають вивозити».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: