СумБуд

Олександр Лисенко: Ангіограф розширює можливості сумських лікарів у діагностиці та лікуванні судинних захворювань (ВІДЕО)

 Поділитися

Поділитися в

На базі міської клінічної лікарні № 1 запрацював ангіограф – унікальний апарат для діагностики та лікування судинних захворювань.

Як розповіла завідувачка відділення променевої діагностики Людмила ЛУК’ЯНЕНКО, сучасна мобільна ангіографічна система EUROAMPLI ALIEN CARDIO італійського виробництва (2018 рік) вартістю 1,6 млн грн. була придбана в серпні за кошти міського бюджету. Під ангіограф у лікарні зробили сучасну операційну.

Наразі це єдиний апарат такого рівня в місті.

Потужний генератор та рентгенівська трубка з водяним охолодженням для безперервної роботи дозволяє проведення ангіографічних досліджень та інтервенційних втручань в кардіології, нейрохірургії та судинній хірургії. Високочутливий детектор останнього покоління та сучасне програмне забезпечення гарантує найвищу якість зображення на даному етапі розвитку технологій, а широкий діапазон автоматичних переміщень апарату дозволяє отримати зображення в будь-якій проекції.

Як зауважив лікар-нейрохірург Андрій КОЛЕСНИК, апарат має набір функцій, що дозволяє виконувати всі завдання, що наразі стоять перед ургентною нейрохірургією.

Наявність бюджетного ангіографа здійснювати діагностику та стентування хворим із хронічною ішемічною хворобою серця та гострими коронарними синдромами в цілодобовому режимі сім днів на тиждень в умовах відділення інтервенційної кардіології та інтенсивної терапії, що діє в структурі міської клінічної лікарні № 1. Для проведення даної процедури троє лікарів пройшли відповідну підготовку в Інституті кардіології ім. М. Д. Стражеска та Інституті серця (м. Київ). Ще один на даний час проходить стажування.

«Метою придбання цього апарату було рятувати якомога більше життів наших містян, адже проблема серцево-судинних захворювань актуальна. Дякую депутатському корпусу, який підтримав цю ідею. Тепер можливості сумських лікарів у діагностиці та лікуванні судинних захворювань значно розширились», – зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

Серцево-судинна патологія посідає перше місце в структурі захворюваності, інвалідізації та смертності серед жителів міста. Практично всі хворі з серцево-судинними захворюваннями потребують проведення термінового ангіографічного дослідження та при необхідності стентування судин, що відновлює кровотік та запобігає розвитку серцево-судинної недостатності. В разі гострого порушення кровотоку проведення ангіографії та стентування дозволяє врятувати життя людини та запобігає розвитку ускладнень.

Наразі за допомогою ангіографа проведено дві діагностичні коронарографії та одне стентування, а також, уперше в Сумах, ангіографію судин головного мозку.

Разом із поповненням матеріально-технічної бази міської клінічної лікарні № 1 оновили й підходи до закладу: відремонтували шляхи для автотранспорту та пішоходів, зробили зручний виїзд.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: