СумБуд
СумБуд

Олександр Лисенко: При розробці Стратегії розвитку міста до 2027 року дослухаємось до думки науковців

Освіта, Суспільство | 18:29, 9.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах відбулось засідання Координаційної ради з розробки Стратегії розвитку міста до 2027 року.

Під час зустрічі представники СумДУ, які спільно із міською радою займаються розробкою Стратегії, презентували аналітичні дані щодо соціально-економічних показників нашого міста, розвитку дорожньої-транспортної, житлово-комунальної інфраструктури, задоволення потреб містян.

Зокрема, науковці провели порівняльний аналіз цих показників із іншими містами України, а також зосередили увагу на сильних і слабких сторонах деяких із вищезгаданих галузей, виокремили можливості та загрози, які треба враховувати у плануванні розвитку міста.

До конкурентних переваг нашого міста фахівці СумДУ віднесли: сприятливі природно-кліматичні умови та природне розташування Сум; один із найвищих антикорупційних показників у країні; патріотично налаштоване населення; відносно недорога робоча сила порівняно зі столицею та суттєво із сусідніми європейськими країнами, що в свою чергу приваблює інвесторів; підтримка та розвиток малого та середнього бізнесу, в чому Суми випереджають загальносередні показники по країні; розвинута міська пасажирська транспортна мережа (автобусні (міжміська та приміська) та залізнична станції).

Серед особливостей обласного центру, які також можуть позитивно виплинути на його розвиток, є те, що Суми – це студентське місто. У чотирьох сумських вишах сконцентрований потенціал притоку до міста молоді, яка прагне навчатись та розвиватись, що суттєво впливає на пропозицію на ринку праці. Окрім того, у Сумах шукають шляхи вирішення проблеми демографічного старіння за допомогою мережі навчальних закладів різного рівня в межах програми «Освіта протягом життя», а інноваційний потенціал університетів дозволяє отримувати показники інноваційної активності значно вищі, ніж в середньому по Україні.

Після презентації аналітичної частини члени Координаційної ради поставили питання науковцям щодо деяких пунктів даної інформації.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО подякував фахівцям СумДУ за роботу та зауважив: «Дана вами інформація обов’язково ляже в основу Стратегії розвитку міста до 2027 року. Аби ж цей документ акумулював всі без винятку важливі галузі та можливості покращення життя в нашому місті, до нього обов’язково включимо і думки наших містян. Оскільки наразі перетнуто екватор проведення секторальних стратегічних сесій, то незабаром ми отримаємо повне бачення городян щодо того, яким вони хочуть бачити Суми найближчі десять років».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: