метизная компания

Основний принцип – не вводити в оману споживача

Суспільство | 19:20, 10.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вже майже рік в Україні працює Закон № 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який спрямований на забезпечення права покупця на повну та достовірну інформація про товар. Саме роз’ясненню основних положень Закону і була присвячена лекція-дискусія заступника начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Крючкова

Представник Держпродспоживслужби відразу підкреслив, що основний принцип Закону – не вводити в оману споживача!

«Інформація про харчовий продукт має бути точною, правдивою та зрозумілою для споживача. За це відповідає оператор ринку. Якщо ти, наприклад, реалізатор, і бачиш, що вимога Закону в цьому контексті не дотримується – права реалізовувати такий товар ти не маєш, як і змінювати інформацію про нього на власний розсуд. Інформація на маркуванні не повинна вводити в оману. Особливо, якщо це стосується властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їхнього споживання».

Другий принцип – інформація про продукт повинна бути правдивою! Вона може бути донесена до споживачів через маркування, супровідні документи та рекламу.

«Обов’язкова інформація про харчовий продукт повинна бути державною мовою, надписи мають бути точні, чіткі, зрозумілі, розбірливі, розміщені на видному місці. В жодному разі не повинні приховуватися іншою текстовою або графічною інформацією. Назва харчового продукту – офіційна назва. Якщо такої нема, можна використовувати звичну, або описову назву харчового продукту».

Також, до обов’язкової інформації відноситься фізичний стан харчового продукту. Інформація про фізичний стан (продукт сублімованої сушки, швидкозаморожений, концентрований, копчений, порошкоподібний, рідкий тощо) має супроводжувати назву харчового продукту.

«Якщо написано «сік сливовий», а сливи там лише 2%, або якщо на всю етикетку зображено персик, а кількість цього інгредієнту дуже мало, то так вже робити забороняється. Потрібно чітко поінформувати споживача про кількість усіх інгредієнтів харчового продукту та вказується це в порядку зменшення їхньої масової частки».

Обов’язково потрібно вказувати інформацію про наявність алергенів. Її виділяють окремим кольором, стилем або шрифтом.

«Якщо ви пишете на маркуванні, що відсутні генетично модифіковані організми (ГМО), то обов’язково повинні бути докази, що ви дослідили й в цьому продукті чи інгредієнтах воно відсутнє. Позначка «з ГМО» вказується, якщо частка ГМО перевищує 0,9%».

Тепер використовувати такі позначення як “біо“, “еко” або “органік” безпідставно виробники уже не зможуть. Лише якщо виробництво сертифіковане акредитованим органом сертифікації, в усіх інших випадках – ні. Правило просте: є відповідний сертифікат – продукція органічна.

Вказані також мають бути: термін придатності, умови зберігання й використання, назва оператора ринку харчових продуктів, країна чи місце походження, інструкція з використання, поживна цінність.

 Якщо харчовий продукт піддавався заморожуванню – зазначається дата. 

Для напоїв із вмістом спирту етилового понад 1,2% має бути інформація про фактичний його вміст у продукті.

«Якщо упаковування товару менш ніж 10 см², обов’язково зазначати лише назву продукту, алергени, кількість, мінімальний термін придатності. Інше – на запит споживача».

Споживач не повинен бути позбавлений інформації про нефасований товар. Інформація про цей продукт має надаватися на вимогу покупця, або бути розташована неподалік з розміщенням продукту. Ухвалений Закон також стосується інформації про продукт, який реалізується через Інтернет.

Порушення вищевказаних встановлених законодавством вимог до надання інформації для споживачів щодо харчових продуктів тягнуть за собою накладення штрафу. Закон не вимагає моментальних змін, він передбачає перехідний період, який триватиме орієнтовно 3 роки, щоб виробники все зробили згідно з новими вимогами.

Протягом цього часу суб’єкти господарювання будуть мати можливість продавати на ринку ту продукцію, яка маркована відповідно до дійсних на даний момент норм законодавства.

Уточнюючу та більш детальну інформацію щодо закону, який набуває чинності можна прочитати на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: