СумБуд
СумБуд

Переселенці зібрали понад 10 тисяч аудіокниг для незрячих в Сумах

Суспільство | 07:34, 1.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

Переселенці Анатолій та Дарія Сасси створили у Сумах бібліотеку для незрячих. У ній – понад 10 тисяч аудіокниг.

До міста подружжя переїхало із Краматорська. Обоє мають інгвалідність по зору. Анатолій бачить дуже погано, Дарія – повністю незряча. В Сумах заснували громадську організацію “Ініціативи Слобожанщини”, щоб допомагати людям із такими ж проблемами.

Про це пише Gazeta.ua.

“Книги зберігаю у приміщенні, яке орендуємо. Люди приходять, беруть послухати. Також копіюю записи і передаю у інклюзивне відділення місцевої бібліотеки, – каже Анатолій Сасса.

Записи почав колекціювати ще у Краматорську. Шукав екземпляри, які залишилися від бібліотеки, що раніше належала Українському товариству сліпих.

“Книги записані на бобінах (котушка, на яку намотується стрічка для запису звуку – ред.). Вони прокручувалися на великих магнітофонах минулого століття, які називали “ельфами”. Щоб оцифрувати записи, почав шукати такі пристрої. Знайшлося більше десяти. Багато з-них були ще новими, але уже вийшли з експлуатації. Використовую їх для запчастин. Два чи три вдалося полагодити завдяки знайомому майстру”.

За ініціативою Анатолія та Дарії Сасс, у центрі Сум чотири перехрестя обладнали звуковим супроводом. До того часу Суми були єдиним обласним центром в Україні без світлофорів для незрячих. Також переселенці навчають незрячих користуватися сучасною технікою.

“Завдяки спеціальним програмам, ми із дружиною живемо життям звичайних людей – спілкуємося у соціальних мережах, користуємося інтернетом. Наприклад на телефоні є програма, яка допомагає дзвонити. Натискаєш кнопку і голос по-черзі зачитує номери. У Сумах про це знав лише один незрячий”.

За свою роботу Сасси грошей не беруть. Живуть на допомогу по-інвалідності. Іноді люди символічно дякують, коли Анатолій допомагає їм зробити комп’ютер чи встановити програму на телефон. А Дарія на пів ставки працює у рекламному агентстві. Редагує тексти.

“Люди дивуються, як можу нічого не бачити і виправляти помилки. Але, із допомогою сучасних програм, роблю це не гірше за зрячих. Тим більше, що маю філологічну освіту, – каже Дарія Сасс. – Також викладаю українську мову у спеціалізованому чаті для незрячих людей та займаюся репетиторством. Роблю це безкоштовно. Люди часто запитують, звідки знаю, що мене не обманюють. Насправді, навчилася розпізнавати на слух, коли учні підглядають чи читають із книжки. У них змінюється голос, інтонація”.

Ілюстративне фото

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: