Реклама
jurotat

Понад 500 мільйонів отримає Сумщина на ремонт доріг у 2018 році

 Поделиться

Поделиться в

Foto

Доріг місцевого значення на Сумщині 5100 км. До цього вони підпорядковувались державному агентству автомобільних доріг України. З 1 січня будуть передані у сферу управління обласних адміністрацій. Дороги державного значення, а таких на Сумщині 2100 км залишаться у сфері управління «Укравтодору». Нововведення має відбутись із 1 січня наступного року. Це робиться у рамках децентралізації.

На цей рік на ремонт доріг Сумщини виділили із держбюджету близько 60 мільйонів гривень. На наступний рік передбачено понад 500 мільйонів державної субвенції

«В ОДА створено управління інфраструктури, на якого покладено функції з управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення – це управління інфраструктури. Першочергові роботи будуть проведені, ми склади перелік автомобільних доріг, які потребують першочергового ремонту. Їх дуже багато там 40 доріг. До останнього ми й цих коштів не мали на місцеві дороги. Ці кошти 500 млн – це дуже серйозні кошти», – прокоментував начальник відділу інфраструктури Сумської облдержадміністрації Володимир Дудченко.

 

«Одне із питань – це забезпечення матеріалами. Маємо дуже значні проблеми. Все зав’язано з поставками по залізній дорозі. Наша область – вона особлива, в нас нема кар’єрів, нема щебнів, кам’яної продукції, яка потрібна для дорожнього будівництва і збільшення іще на порядок фінансування на наступний рік – ті підприємства, які хочуть працювати повинні задуматись про те, що матеріали на наступний рік потрібно заготовлювати вже зимою», – пояснив проблеми начальник служби автомобільних доріг в Сумській області Іван Романюк.

Наразі, відповідно до програми фінансового забезпечення ремонту автошляхів, митниця перераховує до державного бюджету на спеціальні рахунки області гроші від перевиконання.
За рахунком перевиконання Сумською митницею ДФС помісячного розпису загального фонду державного бюджету державним казначейством області перераховано на спеціальні рахунки області 320 млн грн. Про це повідомила начальник управління адміністрування митних платежів Сумської митниці ДФС Світлана Нестеренко.
Іще одна зміна – створення дорожнього фонду, куди з усієї країни акумулюватись гроші з акцизів на пальне, спеціальні мита та штрафи. Відтак, у 2018 році, туди будуть враховувати 50%, з 2019 – 75%,  з 2020 – 100%. Структура розподілення коштів із Дорожнього фонду матиме такий вигляд: 60% отримуватиме «Укравтодор», 35% – місцева влада на рівні обласного бюджету у вигляді субвенцій. А 5% від загальної суми коштів Дорожнього фонду спрямовуватиметься на забезпечення безпеки руху.

“Вони будуть направлятись виключно на дороги. Тільки тепер розпоряджатися ними буде не мер, а область, і тепер меру для того, щоб отримати на дороги в місті треба буде піти й вклонитися губернатору. Я думаю, посилюється централізація і вертикаль влади, тобто тепер область буде вирішувати в яку громаду, в Суми, чи в Конотоп чи на яку дорогу між якими хуторами дати гроші, І будуть бігати багато лобістів з обласної ради, але по суті буде розпоряджатися цими коштами голова обласної державної адміністрації», – проаналізував ситуацію, експерт ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко.

UA:СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: