метизная компания

Право на тишу: які правила діють у Сумах?

Суспільство | 22:04, 11.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Гучна музика з поруч розташованого кафе, гуркіт від ремонтних робіт у дворі, галаслива вечірка у сусідів – і все це в нічний час. На жаль, такі неприємні сюрпризи трапляються доволі часто, тож як відстояти своє право на спокійний сон та відпочинок?

Рішенням сесії Сумської міської ради 29 серпня 2018 року було затверджено Правила додержання тиші в місті Суми. 

Перш за все, Правилами визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни забезпечують під час роботи ресторанів, розважальних закладів, закладів торгівлі рівень шуму до 40 дБ у денний час і до 30 – у нічний (з 22 до 8 години). Для порівняння, 40 Дб – це звук звичайної розмови, без емоцій і викриків.

Також Правилами введено заборону на:

  • подачу автомобілями звукових сигналів, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;
  • використання звуковідтворювальної апаратури при відкритих дверях та спущених вікнах автівки поблизу житлових будинків, увімкнення сигналізації.

Крім того, забороняється залишати автотранспорт з увімкнутим двигуном на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних (внутрішньобудинкових) проїзних частинах.

Враховано Правилами й інтереси пасажирів громадського транспорту. Зокрема, пасажирам заборонено умикати звуковідтворюючу апаратуру (без навушників) у громадському транспорті, а водій, у свою чергу, на вимогу пасажира, зобов’язаний негайно вимкнути звуковідтворюючу апаратуру.

Заборонено також роботу музичних ансамблів та використання музичної апаратури на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, розташованих біля житлових будинків.

У нічний час правилами, серед іншого, забороняються:

  • гучні збори та розмови;
  • марширування;
  • спів, викрики;
  • проведення мото-, автофестів, влаштування інших видів групової їзди на мотоциклах, скутерах, автомобілях, переміщення на транспортних засобах з рівнем шуму, що перевищує дозволений;
  • проведення феєрверків (салютів), використання піротехнічних засобів, вчинення інших подібних дій;
  •  користування звуковідтворюючою апаратурою, кондиціонерами, компресорами та засобами з перевищенням установлених рівнів шуму.

Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – упродовж доби.

Контроль за дотриманням зазначених правил покладено на відповідні виконавчі органи Сумської міської ради, правоохоронні органи, Сумське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, – йдеться на сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: