Керама Хит
Керама Хит

Продавці конвалій у Сумах викидають свій товар у смітники? (ФОТОФАКТ)

Суспільство | 13:23, 17.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Конвалії у смітнику – такий факт опублікувала на своїй сторінці у Facebook Наталія Тарковська, журналіст.

“Ми так багато чули на початку сезону, що штрафуватимуть і продавців, і покупців конвалій, адже вони занесені до Червоної книги України і знаходяться на межі зникнення.
Агов, люди, то все просто слова! Вчора ввечері біля МакДональдсу у Сумах я випадково натрапила на конвалії. Що ж тут незвичайного, запитаєте мене ви, адже продавців даного товару зараз стільки, що голова йде обертом.

Ат, ні, я натрапила на цей скарб у смітнику (нажаль фото зі смітника нема, я була в ступорі і одразу взяла квіти). Може хтось викинув подарунок, до чого цей крик , можете сказати ви. Ось до чого: продавці у Сумах роблять букетики-відділяють квітку від листка, потім листками огортають квіточки. З цими квітами інша історія – вони щойно вирвані і не впорядковані. В Сумах продавці викидають конвалії в центрі міста на смітник! Викинули вони, соромно мені. Боляче душить такий факт (проте дивно, з цих квітів можна було б зробити букетик , ціна яких від 20 до 45 грн) чому ж викинули квіти , для мене залишається загадкою. Їм не місце у смітнику.

Так, я забрала їх, так зі смітника. Мені не соромно. Цим ніжним і беззахисним створінням не місце у смітнику. Мене обурило. Я надзвичайно зла. Я просто шокована. Напевно, продавець настільки часто бачить свій товар, тому від решток вирішив позбавитись таким чином, а не занести додому і поставить у воду. @patrolpolicesumy , хоч один адмінпротокол складений за торгівлю конваліями?”, – йдеться у дописі.

У свою чергу поліція, яка і має слідкувати за порушенням громадського порядку і припиняти торгівлю в заборонених місцях, тим більше товаром, забороненим до продажу, до порушників закону не має ніяких претензій. Про це свідчить стихійна торгівля конваліями у центрі міста. Також раніше йшлось про те, що поліція штрафуватиме не лише торговців, а і покупців «червоникнижними» квітами.

Згідно зі ст.88-1, п.2 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 3 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн до 255 грн) із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від 9 до 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 153 грн до 408 грн) із конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Якщо продаж квітами здійснюється не на території ринку, то порушників оштрафують за ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 119 грн) із конфіскацією предметів торгівлі або без такої. А позаяк адмінпротокол розглядається у судовому порядку, порушник повинен буде, окрім штрафу, сплатити ще і судовий збір – понад 300 грн.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: