Реклама
Керама Хит

ПРОФІЛАКТИКА КОРУ

Суспільство | 09:57, 8.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

За статистичними даними Міністерства охорони здоров’я за 10 місяців 2017 року в Україні захворюваність на кір зросла у 72,15 рази, у тому числі у 77,50 рази – серед дітей до 17 років. Всього захворіло близько 2500 осіб, з яких 74,36% – діти.

Випадки захворювання зареєстровані майже у всіх областях України та місті Києві, з найбільшою кількістю захворілих у Івано-Франківській (понад 700 осіб) та Одеській (понад 600 осіб) областях. В нашій області за вказаний період зареєстровано 7 випадків.

Основною причиною зростання захворюваності являється недостатнє охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями проти кору, яке в 2016 році в державі становило лише 45%. За прогнозами МОЗ в Україні за відсутності достатнього рівня імунізованого населення можливо очікувати епідемічного зростання захворюваності у подальшому.

В поточному році по області показники охоплення дітей щепленнями проти кору дещо покращилися і становлять: вакцинація в 1 рік 93%, 2 р. і старше 77%, ревакцинація в 6 років – 92,5%, у 7 років і старше – 79,7%.

Кір – небезпечне інфекційне захворювання вірусного походження, яке являється однією із основних причин дитячої смертності у світі. Контагіозність при кору становить 95%. Вірус виділяється від хворого при розмові, кашлі, чханні. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. При цьому збудник дуже швидко поширюється з потоками повітря у сусідні приміщення, через вікна, вентиляційну систему, тощо. Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак може захворіти і доросла людина, яка не отримувала щеплення проти даної інфекції.

Перші ознаки кору подібні для всіх інфекційних захворювань, в т. ч. ГРВІ: млявість, порушення сну, зниження апетиту, пізніше з’являються – нежить, кашель та підвищується температура тіла. Через кілька днів кашель та нежить посилюються, з’являється світлобоязнь, запалення очей (кон’юнктивіт) та характерні лише для кору ознаки, які може розпізнати виключно лікар: на внутрішній стороні щік та губ з’являються дрібненькі білі цятки. Відбувається повторне підвищення температури тіла до 39-40о С, на шкірі з’являється дуже помітний висип, набрякають повіки та все обличчя. До симптомів може додатись діарея та сильний головний біль, навіть до втрати свідомості.

При неускладненому перебігу хвороби, вже за тиждень нормалізується температура тіла, поступово проходять нежить та кашель, верхній шар шкіри, на якому був висип, злущується.

При тяжкому перебігу хвороби можуть виникнути небезпечні ускладнення. В результаті ослаблення імунітету, організм хворого стає більш чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Можуть виникнути запалення органів дихання (пневмонія, бронхіт), середнього вуха (отит), а в деяких випадках – головного мозку (енцефаліт).

Надійним захистом від захворювання являються лише профілактичні щеплення, які проводять дітям у плановому порядку в 12 місяців та 7 років, а також у епідемічних осередках для нещеплених раніше осіб, в т. ч. дорослих.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: