метизная компания

Проти розвитку “чорного” донорства борються у Сумах

 Поділитися

Поділитися в

Одна зі статей нового документу може відкинути всі заклади служби крові на десятиліття назад, – переконують представники організацій, які представляють інтереси донорів та реципієнтів області, – повідомляє СпецКор.

В Україні створили проект нового Закону про донорство крові та її компонентів. Цього заклади служби крові чекали вже давно, враховуючи те, що в Україні зараз переважна більшість таких установ знаходиться у вкрай занедбаному стані, не мають можливості заготовляти необхідну кількість компонентів крові та не можуть забезпечити донорам та реципієнтам елементарну безпеку.

Проте несподівано з’ясувалося, що у проекті нового Закону є стаття 26, яка замість того, щоб впроваджувати розвивати нові форми організації служби крові, фактично відкидає її на десятиліття назад. Цією статтею хочуть впровадити норму про те, що заготівлю, перероблювання, тестування донорської крові зможуть здійснювати лише комунальні некомерційні заклади.

Це означає, що наявність, якість та безпека препаратів крові, а також функціонування та оснащення закладів служби крові – повністю залежатимуть від фінансування з місцевих бюджетів, неефективність якого ми зараз бачимо на прикладі більшості областей. Більше того –  при такому підході реципієнти не матимуть можливості придбати в Україні препарати крові належної якості навіть за власний кошт, а донори будуть вимушені здавати кров у неналежних умовах що відповідно значно знизить їх мотивацію і створюватиме умови для подальшого розвитку чорного донорства“, –  повідомила Олена Геренко, координатор донорського руху СОЦСК

Сумський обласний центр служби крові працює на засадах державно-приватного партнерства.Завдяки приходу потужного інвестора обласна рада не вкладає ні копійки грошей у забезпечення роботи закладу – це зарплати працівників, комунальні послуги, закупівлі обладнання і видаткових матеріалів. Разом з тим  медичні заклади області забезпечені препаратами крові у повному обсязі, і це препарати найвищого рівня безпеки, які відповідають європейським стандартам. Завдяки найсучаснішому обладнанню протягом останніх років у Сумській області не зареєстровано ні одного випадку інфікування хворих через препарати крові.

“До СОЦСК приїздять колеги-медики зі всієї України та з-за кордону. І всі дивуються тій якості роботи, яку тут виконують,  а ще наголошують, що у Сумського центру дійсно є чого повчитися. Для нашого міста ця стаття у новому Законі стане справжньою катастрофою, адже це означає перетворення зразкового європейського закладу служби крові на звичайний комунальний заклад, фінансування якого ледь вистачатиме на заробітну плату, комунальні послуги, та частину реагентів“, – зазначив Ігор Шаповал, голова Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

“У мене є досвід, як мами, яка вже 10 років знає цю тему не з чуток. Я пам’ятаю, як 10 років тому ми їздили по тромбоконцентрату інші міста. Протягом доби, зі всіма ризиками, треба було встигнути повернутися з Харківської чи Полтавської області та привезти необхідні компоненти крові, бо у нас їх не було. І я бачу, чого СОЦСК вдалося досягти зараз, а зробити це було дуже не просто. І я розумію, що єдина стаття у новому Законі може звести всю багаторічну роботу нанівець”, –  сказала Оксана Смольникова, голова ГО «Батьки онкохворих дітей».

Тому до депутатів Верховної Ради звернулися представники громадських організацій із Сумщини, які представляють інтереси донорів та реципієнтів. Найближчим часом свою офіційну позицію висловлять і депутати Сумської обласної ради, яка є частковим власником Сумського обласного центру служби крові.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: