Реклама
Керама Хит

«Радійте життю!» – просять донорів онкохворі діти

 Поділитися

Поділитися в

Foto

У Сумському обласному центрі служби крові регулярно проходять благодійні акції, в ході яких донори безкоштовно здають кров на користь онкохворих дітей. Адже вони розуміють, яку важку боротьбу за життя ведуть ці діти, яке фінансове і моральне навантаження несуть їх батьки. І хоча ніхто з донорів не знає, кому конкретно переллють його кров (це заборонено законом), вони можуть бути впевнені: їх маленькі реципієнти їм щиро вдячні.

Щоб донести хоча б частинку цієї вдячності і теплих почуттів до тих, хто рятує життя, пацієнти онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні підготували для них приємний сюрприз. 15 грудня на другому поверсі СОЦСК відкрилася виставка їх малюнків з побажаннями донорам під загальним гаслом «Радійте життю!». Звідки взявся такий лозунг, і як маленькі пацієнти лікарні готували свої роботи, розповіла голова громадської організації «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольнікова:

– Колись ми з донькою йшли по вулиці. Була весна, світило сонечко, і Юля бігла підстрибом, радіючи всьому, що бачила. А я йшла, повністю занурившись у свої якісь проблеми, невеселі думки. І Юля сказала мені з докором: «Мамо, ну про що ти думаєш? Життю треба радіти!». Ці прості дитячі слова допомогли мені раптом побачити все по-іншому. Ми забуваємо про саме життя – його радісні моменти, світлі дрібниці, які покращують настрій і дають сили. Ми цього не бачимо, відгороджуючись від цього своїми роздумами. А діти – бачать! І вміють по-справжньому радіти всьому. Так і народилась ідея проекту – послання суспільству від дітей про те, що потрібно радіти кожній миті життя.
Ми місяць працювали з дітьми, які зараз проходять лікування від онкологічних захворювань у відділенні, а також ж тими, хто зараз проходить період тривалої реабілітації вдома і час від часу приїжджає до відділення на обстеження. До проекту долучилися волонтери – учні школи №21 м.Суми. Це була досить важка праця – адже діти в період лікування почувають себе погано, знаходяться в депресивному стані, їм не так просто відчути гарні, радісні емоції і перенести їх на папір. Але це вдалося. І ці творчі заняття були важливою частиною арт-терапії, допомагали дітям боротися. Не останню роль у цьому грало те, що ми створювали малюнки і побажання саме для донорів. Наші діти і їх батьки знають, як важливо, щоб у відділенні онкогематології завжди була кров. Вони розуміють, що в цьому – велика робота центру служби крові і багато доброї волі благодійних донорів. І вони дуже хотіли віддячити донорам своїми роботами. Виставка буде проходити в центрі крові до середини лютого, щоб всі донори встигли її побачити і прочитати адресовані їм побажання.
На відкриття виставки прийшли багато її авторів – ті діти, що проходять період реабілітації вдома, а також їх батьки та школярі-волонтери. Всі вони вперше побачили центр крові, від злагодженої роботи якого ще недавно залежало життя маленьких художників. І для дітей, і для дорослих була дуже цікавою екскурсія та знайомство з працівниками центру.

Фото Сумський обласний центр служби крові.

– Є такий вислів «Життя міняється, і тільки від нас залежить, в яку сторону воно буде змінюватися. Ми хочемо, щоб воно змінювалося на краще. Від нашої роботи залежить, чи прийде до нас благодійний донор, якими будуть компоненти крові, що потраплять до хворого. Ми турбуємося про донорів і реципієнтів, щоб досягти тієї безпечності препаратів крові, яка є прийнятною на світовому рівні. І я хочу сказати вам спасибі за те, що ви є. Ви вчите нас стійкості. Ми завжди будемо разом з вами, якщо ви будете потребувати нашої допомоги, – каже головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун.

Маленькі гості СОЦСК отримали не лише гарні враження, а й солодкі подарунки. А авторів малюнків, які не можуть залишити лікарню, подарунки та святковий концерт чекають через кілька днів – прямо у стінах відділення.Фото Сумський обласний центр служби крові.На цьому ж заході було оголошено про старт ще одного спільного проекту – «Місія добра», започаткованого СОЦСК, ГО «Батьки онкохворих дітей» та Сумською і Охтирською єпархією Української православної церкви. Його мета – пропаганда й популяризація благодійного донорства серед православних віруючих.

– Цей проект, що починається сьогодні, покликаний рятувати життя діток і всіх, хто потребує порятунку. Він дає можливість всім віруючим єпархії не чекати, коли життя подарує можливість допомогти ближньому, врятувати чиєсь життя – а самому стати донором з любові до ближнього. Адже ми знаємо, що всі заповіді можна звести до двох головних: любити Бога і любити свого ближнього. А як можна висловити любов до ближнього краще, ніж врятувавши його життя? Цей проект буде дієвим, ми будемо втілювати його не лише через проповідь, а й особистим прикладом, – розповів керівник єпархіального відділу по співпраці з лікарськими закладами протоієрей Василій Коровець.

Долучитися до проекту «Місія добра» можна за адресою: м.Суми, пров. Громадянський, 2.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: