метизная компания

Реформа децентралізації: що змінилося на Сумщині?

Суспільство | 22:33, 22.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Добігає кінця четвертий рік децентралізації в Україні. Все більше ця тема набирає популярності та суспільної значущості. Однак для багатьох нові впровадження й досі залишаються чимось таємним та незвичним. Нововведення децентралізації:  добре це чи погано? Як Сумщина просувається у сфері реформ та які плани щодо розвитку області на 2019 рік? На всі ці питання ми відповімо згодом.

Та перш, ніж підбивати підсумки, спочатку нагадаємо, про що саме йде мова.

Децентралізація — це реформа, яка змінює всю систему управління країною, а саме передає на місцеві самоврядування фінансову відповідальність і повноваження, аби самостійно приймати рішення задля розвитку своєї громади.

Наразі в Україні сворено 1285 ОТГ, що майже вдвічі перевищує показники минулого року. Сумська область посідає 9 місце загального рейтингу щодо формування ОТГ.

Що сприяє розвитку об’єднаних теротиріальних громад?

Децентралізація — це невідворотний процес українського майбутнього. З кожним роком кількість об’єднаних громад збільшується. За ними залишається спільна праця і приймання успішних рішень із метою розвитку своєї територіальної громади. Саме для цього і створюють Центри розвитку місцевого самоврядування. Сумська область не є виключенням і також має усі умови для створення та розвитку ОТГ. Створений у рамках Програми «U-LEAD з Європою» та за підтримки Мінрегіону України, Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування зареєстрував за поточний рік майже 2500 учасників. 58 семінарів, 6 навчальних поїздок до інших областей, 4 затверджених стратегій розвитку, 29 проектів – все це робота Сумського Центру за 2018 рік.

Міжмуніципальне співробітництво – важливий крок на шляху до реформування області

Майже 3,5 роки міжмуніципальне співробітництво на Сумщині було лише словосполученням. Наразі ж в області укладено 31 угоду. Серед них – договори про поводження з відходами (створення комплексної системи поводження з твердими відходами між чотирма ОТГ), про охорону здоров’я (збереження мережі ФАПів та ФП на території сільських рад, що не увійшли до складу ОТГ), про інклюзивні послуги (придбання для інклюзивно-ресурсного центру обладнання для занять з лікувальної фізкультури).

Сумська область посідає третє місце по укладанню договорів міжмуніципального виробництва. Поступаємось ми Полтавщині та Вінниччині. Але експерти Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування впевнені, що наша область має усі шанси зайняти другу сходинку.

Чого ж чекати в 2019 році?

У наступному році на Сумщині планують розвивати державне приватне партнерство. На жаль, на сьогодні в області немає жодного прикладу такої співпраці. Проте, на Миколаївщині, Київщині та Полтавщині такий вид взаємодії владних структур з приватними підприємствами реалізовується. Наразі у Сумській області існує пілотний проект ДПП за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Він включає у себе розвиток інфраструктури міста Тростянець шляхом розміщення об’єктів торгівлі та будівництва вхідної групи до міського парку ім. Чайковського.

Інші проекти для реалізації є не менш цікавими. Це і Лебединська BurliukTower, і Краснопільський CiberHub, і Кролевецький спортивний майданчик для параолімпійців. Також у планах реформування мережі бібліотек на Буринщині, розвиток системи управління ТПВ в чотирьох ОТГ, наметові табори учнівського самоврядування на Миропільщині та створення центру реабілітації осіб постраждалих від насилля на Кролевеччині.

Про ці та інші проекти читайте згодом. Слідкуйте за новинами “The Sumy Post”!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: