Реклама
jurotat

Ринок праці все більше йде в тінь, – Юрій Чмирь

Події, Суспільство | 10:45, 15.08.2017
 Поделиться

Поделиться в

Безробіття й тіньова зайнятість залишаються однією з головних соціально-економічних проблем в Україні, вважає голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь.
Сьогодні в Україні офіційно працевлаштовані трохи більше половини працездатного населення, про що офіційно заявляють в уряді. Так, за інформацією Мінсоцполітики, з 26 млн осіб працездатного віку (від 15 до 70 років) офіційну роботу мають лише близько 16 млн – 52,6%.
«Ситуація на ринку праці країни — дуже погана. Мені часто доводиться спілкуватися з різними людьми, вислуховувати їхні думки з найрізноманітніших проблем. І коли мова заходить про роботу — завжди чуєш тільки одне: роботи немає. Особливо для молоді», – говорить Юрій Чмирь.
За словами народного обранця, одне з головних «досягнень» влади, про яке вона так любить нагадувати – підвищення мінімальної зарплати – боляче вдарило по ринку праці. «Навіть експерти Нацбанку визнали, що скорочення кількості зайнятих за рахунок підвищення мінімальної зарплати в 2017 році становитиме близько 630 тис. осіб. У зв’язку з підвищенням «мінімалки», яке призвело до двократного зростання податків, багато підприємств переводять співробітників на неповну ставку. Формально такий працівник не звільнений і статистику не погіршує, але фактично він отримує менше або змушений «тінізовано» робити відносини з працедавцем. Уряд має втрутитися в ситуацію, інакше слідом за тіньовою зайнятістю у нас загостриться інша проблема – міграція населення. Тим паче, безвіз цей процес суттєво спростив», – додав Юрій Чмирь.
Станом на червень 2017 року, за опитуванням Research & Branding Group, третина жителів України (33%) при нагоді готові назавжди покинути країну. Серед молоді до 30 років таких людей більше половини – 53%.
«Грамотна молодь позбавлена ​​перспектив на батьківщині. Виробництво катастрофічно впало, освіченим молодим людям просто ніде застосувати на практиці свої знання і навички. Тому вони і їдуть. І так буде доти, поки в Україні не запрацюють на повну потужність технологічні промислові підприємства, які будуть потребувати фахівців», – відзначив голова Сумської обласної організації партії «Відродження».

R.

Безробіття й тіньова зайнятість залишаються однією з головних соціально-економічних проблем в Україні, вважає голова Сум…

Опубліковано Партія "Відродження". Сумщина 11 серпня 2017 р.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: