Реклама
jurotat

Російська чи українська: мовне питання у школах Сум досі не вирішене

Суспільство | 18:36, 26.04.2017
 Поделиться

Поделиться в

Foto

26-го квітня на сесії Сумської міської ради черговий раз підняли питання, якою ж мовою повинні викладати базові дисципліни у сумських школах. 

 

Батьки школярів, які навчаються в сумських російськомовних школах, продовжують наполягати на тому, що рішення, яке депутати прийняли на минулій сесії, є протизаконним з точки зору Конституції України, — повідомляє 0542.

Представники батьківських комітетів звернули увагу депутатів на те, що перш, ніж приймати подібні рішення, необхідно вивчити точку зору тих мам і тат, які, віддаючи дітей в російськомовну школу, підписували заяву про пріоритетність викладання російською мовою під час навчального процесу.

У свою чергу, фракція «Самопоміч», розуміючи обурення батьків, підготувала проект про внесення змін до рішення №1850 щодо викладання базових дисциплін в школах українською мовою. Депутати переконані, що зміни повинні відбуватися поступово і в правовому руслі. Як варіант, запропонували міському управлінню освіти провести консультації з батьками, переглянути статути шкіл, а також відстрочити введення цього рішення до наступного навчального року.

Як запевнила Тетяна Дрига, в.о. начальника міського управління освіти, на сьогоднішній день уже ведеться підготовка зі зміни статутів російськомовних шкіл, а також акцентувала увагу на необхідності виділення додаткових коштів в сумі 1,5 млн. грн. для закупівлі підручників українською мовою. Вона впевнена, що при достатній кількості заяв батьків, у дітей буде можливість навчатися в російськомовних класах.

Після бурхливих обговорень депутати перейшли до голосування. Але як виявилося, голосів для внесення змін в основу проекту рішення не вистачило, тому воно так і не було прийняте.

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: