СумБуд
СумБуд

Розпочалось консультативне опитування мешканців Сум

Суспільство | 12:49, 3.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах у відповідності до рішення міської ради, розпочалося консультативне опитування жителів мікрорайону «Еспланада» щодо подальшої забудови цієї території.

«На жаль, ми констатуємо той факт, що думка людей, які проживають на «Еспланаді», не врахована під час розробки та прийняття відповідних рішень. Ми знаємо, що у 2015 році депутати Сумської міської ради доручили департаменту архітектури та містобудування розробити детальний план території. І пішло все не так, як ми хотіли і доручали депутатам», – розповідає Дмитро Лантушенко,начальник управління молоді та спорту Сумської ОДА.

У травні цього року Сумська міська рада, за нашої ініціативи, затвердила положення «Про консультативне опитування громадян». Воно передбачає право проводити опитування сумчан з приводу резонансних проблем, зобов’язує органи місцевого самоврядування  враховувати результати цих думок під час прийняття певних рішень й надає право громаді виступати з власними ініціативами.

«Консультативне опитування стане пілотним не лише в Сумах, а й в Україні. Такого проекту рішення та положення немає в жодному місті нашої держави. Я сподіваюсь, що це буде великим кроком у демократії, щоб громада могла чітко надавати сигнали владі з проблемних питань», – наголосив Дмитро Лантушенко.

Проводити опитування громадян має право лише ініціативна група, що повинна опитати не менше 25% містян, які проживають на території відповідного району. Існують усталені критерії опитування: особа має бути власником помешкання та проживати на цій території, особа має бути дієздатною і мати активне виборче право (від 18 років і вище), опитування має максимально відповідати вимогам виборчого законодавства .

Консультативне опитування буде проводитися з 1 по 14 серпня, де жителям буде поставлене наступне запитання: «Чи підтримуєте ви пропозицію внесення до містобудівної документації змін по розміщенню середньої загальної освітньої школи, садочка та парку відпочинку замість будівництва нових багатоповерхівок?».

Якщо на підтримку цього питання назбирається потрібна кількість підписів, то воно буде подано на розгляд у міську раду. У разі затвердження проекту рішення, відповідно до положення «Про консультативне опитування громадян», органи місцевого самоврядування будуть зобов’язані внести зміни до містобудівної документації  й окремо передбачити дитячий садок, школу та паркову зону.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: