метизная компания

Сезон консервації відкрито: корисні поради для заготівлі

Суспільство | 18:08, 19.07.2017
 Поділитися

Поділитися в

Розпочався гарячий сезон заготівлі на зиму, який триватиме до пізньої осені. І хоча полиці супермаркетів ломляться від готової консервованої продукції, більшість домогосподинь воліє приготувати її власноруч із якісних домашніх продуктів, без барвників та штучних ароматизаторів.

Цінними порадами та домашніми рецептами щодо заготівлі на зиму спішить поділитися з домогосподинями знавець продуктів харчування – Центральний ринок міста Суми.

На прилавках ринку –  найбільший асортимент продукції для заготівлі: свіжі та домашні фрукти щойно з дерева, овочі та зелень тільки з грядки, – їх на продаж привозять господарі прямо з сіл Сумського району та області.

Усі ці продукти проходять ретельну перевірку в спеціально обладнаній лабораторії: їх перевіряють на наявність пестицидів, вміст нітратів та проводять органолептичну оцінку якості.

Центральний ринок також пропонує величезний асортимент необхідних спецій за доступними цінами.

Окрім цього, на ринку можна придбати улюблену зелень: петрушку, окріп, селеру або салат, які вважаються неймовірно корисними для схуднення і травлення.

Наразі, на прилавках найбільшого ринку в місті Суми з’явилась і алича, яку домогосподині використовують у різноманітних рецептах, зокрема, для консервації так званих домашніх «ананасів». Також для їх приготування необхідні кабачки, які ретельно чистять від насіння та шкірки. Це парадоксальне поєднання може здивувати своїм незвичайним смаком. Кислинка аличі та її присмак надають нейтральному кабачкові відтінок, що нагадує ананас.

Час іде, традиції змінюються: сучасні жінки нині не лише консервують продукти на зиму, а й заморожують їх та квасять.

Щабель першості серед способів заготівлі сьогодні – заморожування. Головні переваги такого способу в його економності та ступені корисності. Адже при заморожуванні повністю зберігаються всі корисні властивості продуктів, не потрібно ніяких додаткових витрат (цукор, спеції, банки, кришки і т.д.), а час, витрачений на заготовку – мінімальний.

Загальні правила заморозки: перебрати, помити, розкласти на м’якій тканині, що добре вбирає вологу, просушити продукт.

Частіш за все влітку заморожують овочі, фрукти, ягоди, зелень та гриби.

Отже, що можна заморожувати:

Зелень: окріп, селера, петрушка, кінза, базилік, щавель, розмарин, м’ята, салат.

Ягоди: полуниця, малина, суниця, ожина, смородина, обліпиха, калина, вишня.

Фрукти: слива, абрикос, яблука, груші, айва.

Овочі:  зелений горошок, кукурудза, спаржева квасоля, болгарський перець, помідори, морква, кабачки, броколі.

Пропонуємо прості та оригінальні рецепти смачних заготовок

Окрошка на зиму

У зимовий період так хочеться побалувати себе смачною окрошкою. З такою заготівлею простіше нікуди.

Свіжі запашні огірки, гостра, соковита редиска і ароматна зелень, навряд чи такий набір можна буде зустріти в супермаркеті.

Складові:

  • Свіжі огірки – 5 шт
  • Редис – 7-10 шт
  • Окріп – 1 пучок
  • Цибуля зелена (перо) – 1 пучок
  • Герметичні пакети

Огірки і редис добре вимити, зрізати хвостики. Натерти огірки на тертці та викласти в друшляк, видаливши зайвий сік. Редис натерти на тій же тертці, що й огірки. Змішати в мисці терті овочі. Зелень промити й обсушити. Додати подрібнену зелень до овочів. Добре перемішати. Розкласти по пакетам і закрити, видаливши зайве повітря. Прибрати в морозильну камеру.
Окрошка на зиму готова. Приємного апетиту і смачної зими! Квашення – це один з найдавніших методів консервації. Велика перевага квашення полягає в тому, що бродіння досягається за рахунок власних бактерій продукту, без додавання оцту.

Заквашують, зазвичай, салат із капусти, куди входять морква, цибуля, за бажанням окріп, насіння кмину, лавровий лист, волоські горіхи, навіть печериці.

Салат із квашеної капусти – це не лише універсальний продукт, із якого можна готувати супи, салати та інші страви – це також і незамінне джерело необхідної організму аскорбінової кислоти.

Пам’ятайте, що для консервування, заморозки та закваски необхідно використовувати тільки свіжі овочі, фрукти та ягоди. З моменту збору до моменту консервації має пройти не більше 12 годин, інакше ягоди почнуть м’ятися, пустять сік і втратять свою цілісність.

Готуйте корисну консервацію з якісних домашніх продуктів і ваші старання окупляться щирою вдячністю близьких і  пристойною економією грошей на харчуванні в зимовий час.

Пропонуємо нашим читачам ділитися в коментарях своїми секретами консервації продуктів – можливо, Ви віднайдете рецепт, який стане традиційним для Вашої родини!

R

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: