СумБуд
СумБуд

Що не зможуть імпортувати сумчани через українсько-російський кордон?

 Поділитися

Поділитися в

Росія ввела заборону на ввезення з України ряду промислових і сільськогосподарських товарів, сировини і продовольства.

Відповідну постанову, прийняту 29 грудня, оприлюднено на сайті уряду РФ.

“Підписаною постановою вводиться заборона на ввезення в Росію товарів, країною походження яких є Україна або які переміщуються через територію України, за затвердженим списком”, – йдеться в документі.

При цьому наголошується, що основний обсяг товарів, щодо яких Москва ввела санкції, відноситься до категорії промислових. Втім, до списку також включені сільськогосподарська продукція, сировина і продовольство.

Згідно списку, що додається, РФ заборонила ввозити з України соняшникову, сафлорову, бавовняну олії та їхні фракції; екстракти та соки з м’яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних; готову або консервовану рибу; ікру осетрових та її замінники.

Забороняються кондитерські вироби; шоколад; консервовані овочі, фрукти, горіхи; джеми, фруктове желе, мармелад, фруктове або горіхове пюре, паста; фруктові та овочеві соки.

Забороняється також імпорт пшениці і меслина (суміш пшениці і жита), солодового пива.

З України не будуть ввозити вина, включаючи кріплені, етиловий спирт, спиртові настоянки, лікери та інші спиртні напої.

Кремль заборонив також ввезення гальки, гравію та щебеню, вапняку, миючих засобів, газових турбін потужністю понад 5 тис. КВт, вироблених або відправлених з території України (при цьому зроблено виняток для турбін цивільних літаків).

Санкції торкнулися також української паперу, шпалер, меблів, сільгоспмашин і обладнання тощо.

При цьому в постанові зазначено, що уряд РФ може прийняти рішення про скасування санкцій, “якщо Україна скасує обмежувальні заходи, введені раніше відносно конкретних російських товарів”.

У постанові зазначено, що вона набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Росія раніше вже ввела обмеження проти українських компаній і фізичних осіб. Тоді до списку санкцій потрапили 245 осіб і 7 юридичних осіб, в результаті розширення списку під обмеженнями зараз знаходяться 567 фізичних та 75 юридичних осіб. До “чорного списку” Кремля потрапили й сумські нардепи.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: