СумБуд
СумБуд

Скільки бюджетних місць у Сумських вишах

Освіта, Суспільство | 09:24, 4.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Наразі абітурієнти, котрі потрапили до списків на бюджетне навчання приносять до приймальних комісій вишів оригінали своїх документів. Майбутні студенти розповіли, як та які спецільності  обрали.

Вікторія обрала собі спеціальність в 10-му класі. Вчора подала документи до Харківського вишу. Вступила на спеціальність «Комп’ютерні технології».

«Я чекала цілу ніч, не спала. Почала перевіряти о 6 ранку, не було результатів. О 7-8-мій вже вирішила поспати, думаю… Прокинулась о 12-тій й не могла відкрити кабінет», –  розповіла Вікторія Зеленська, абітурієнтка.

Тим часом до приймальних комісій міста Суми приносять оригінали документів. Один із пріоритетів обрання вишів – бюджетні місця.

«Прочитав просто 22-гу спеціальність Еліт «Інформаційні технології та проектування», то мені дуже сподобалося, яку перспективу я можу отримати в подальшому своєму житті», – сказав Дмитро Бекер, абітурієнт.

Ольга Тевікова, абітурієнтка, сказала:

«Я вступала на цей факультет після медичного училища в місті Лохвиця і тому без ніяких вагань, зрозуміла куди мені потрібно і що далі я буду обирати по медичному напрямку».

Анастасія Федорова, абітурієнтка, сказала:

«На логопедію. Я подавала до Харківської гуманітарної академії, але пройшла сюди на бюджет».

У місцевих вищих навчальних закладах навчання за державний кошт розподілилися таким чином: Сумський державний університет має – 582, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка –314 та Сумський національний аграрний університет – 271 бюджетне місце цього року.

«Попит мають такі спеціальності як філологія, стоматологія, комп’ютерні науки, фізична терапія, ерготерапія, прикладна механіка. Ось за цими спеціальностями у нас більше в цьому році охочих вступити за державним замовленням. Загалом у цьому році у нас на даний час рекомендовано абітурієнтів на 8% більше ніж у минулому році. Ми зараз вже маємо десь приблизно 90 -95% оригіналів», – повідомив Роман Васькін, директор департаменту доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи СумДУ.

Юрій Хворостіна, відповідальний секретар СумДПУ ім. А.С. Макаренка, зазначив:

«Майже всі місця конкурсної пропозиції й закриті та відкриті ми заповнили. Це понад 300 місць. Найпопулярнішими спеціальностями 2018 року виявилися – це дошкільна освіта, середня освіта – мова і література, спеціальна освіта – фізична культура і спорт, туризм».

«Найпопулярнішими в цьому році у нас виявилися спеціальності ветеринарна медицина, тобто там на 43 бюджетних місця рекомендовано якраз 43 абітурієнти. Точно так же у нас по екології, по агрономії, по садово-парковому господарству та архітектура по закритій пропозиції. На дані хвилину у нас уже понад 65% оригіналів», – Олена Селезень, заступник відповідального секретаря приймальної комісії СНАУ.

Прийняття оригіналів документів для вступу у вищі навчальні заклади триватиме до 6 серпня до 18.00

UA: СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: