Реклама
jurotat

Вшануймо гідно пам’ять жертв Голодоморів!

Суспільство | 17:09, 24.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

Foto

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. 

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим.  24 країни світу визнали голод в Україні 1932-33 рр. геноцидом української нації, адже страшна трагедія знищила мільйони українців.

Цього дня о 16.00 год. в Україні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання. 
Вчора у Сумах, до дня пам’яті жертв Голодомору, в обласній універсальній бібліотеці відбулося відкриття виставки історичних документів та міні-конференція сумських дослідників Голодомору на Сумщині.

Сумські краєзнавці, які зробили значний внесок у дослідження теми Голодомору в Україні, наводили приклади розправи радянської влади над українцями. Наприклад, Ірина Федоренко, розповіла про голову Бунякінської сільської ради Григорія Чечоткіна:

«Коли розпочалася колективізація, він один із перших до колгоспу здав коня і корову, був за радянську владу. Потім, під час голоду не міг дивитися, як пухнуть люди, намагався їм допомогти. У 1933 році, коли з селян зібрали норми по хлібоздачі, Григорій Чечоткін вирішив тайком по одному кілограму зерна дати людям, а також дозволив їм брати з поля незібраний буряк, що ще залишався на полі. Але «доброзичливці» донесли про це і його зняли з посади, а потім взагалі заслали в табори. У 1943 році, після повернення до села, його відразу забрали у військкомат і під Білою Церквою він загинув»,- повідала дослідниця.

«У Радянському Союзі була поширена теза про культ хлібу, що крихт ніхто не залишає на столі, а на смітник не викидають навіть залишків, через те, що шанують хліб. Але, насправді, не через те, що так шанують хліб, а через страх, страх, який засів глибоко в душі. Ця постгеноцидна психологія живе і сьогодні, на ній сформоване не одне покоління, і ми є постгеноцидним суспільством, але яке не усвідомлює наслідків і масштабів цієї трагедії, — пояснив Сергій П’ятаченко, розказуючи про причини і наслідки Голодомору.

В обласній універсальній бібліотеці відкрилася виставка, яка створена Інститутом національної пам’яті України на основі архівних документів:

У Сумах 25 листопада відбудуться такі заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів:

10:00 – мітинг-реквієм «Не знає пам’ять забуття» та покладання квітів і композицій з житніх та пшеничних колосків до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років (вул. С. Бандери).

16:00 – акція «Засвіти свічку!» (викладання символічного хреста із запалених свічок) (вул. Соборна).

17:00 – концерт-реквієм «Скорботна свічка горіла» (обласна філармонія, вул. Петропавловська, 63).

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: