Реклама
jurotat

Сумчани зможуть отримати більше безкоштовних ліків

 Поделиться

Поделиться в

Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Про це повідомляє Інфопортал міськради.

Якщо попередній список містив лише 157 медичних препаратів, то до оновленого ввійшли 199.

Зокрема, на 33 препарати стало більше для хворих на серцево-судинні захворювання. Збільшився вибір ліків і для людей, які хворіють на діабет ІІ типу (на п’ять позицій) та бронхіальну астму (на чотири позиції).

До оновленого реєстру із 43 виробників увійшли 21 країна ЄС, 17 – із України, чотири – з Індії, один – з Ізраїлю. Реєстр зокрема містить інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо вартість препарату перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є винятково добровільною. На середину липня, учасниками програми вже були 6179 аптек по всій країни.

Знайти адреси аптечних пунктів, що працюють у Сумах та беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна за цим посиланням.

У відділі охорони здоров’я наголошують, аби отримати ліки за програмою «Доступні ліки», необхідно звернутись до поліклініки, де лікар випише рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву діючої речовини ліків. В аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки» і має відповідну наліпку, пацієнту запропонують декілька торгових марок, які містять відповідну діючу речовину.

Якщо лікарський засіб, який вибере пацієнт, бере участь у програмі «Доступні ліки», його нададуть безкоштовно або з незначною доплатою. Якщо він не підпадає під програму, вартість таких ліків держава не відшкодує.

Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо. У разі, коли безкоштовні ліки в аптеці закінчились, пацієнт може зачекати, поки вони надійдуть до аптеки, звернутись до іншого аптечного закладу або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю. Ціни на ліки, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», у всіх аптеках, що уклали договори, однакові.

Оновлений перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: