метизная компания

Сумчани вимагають зобов’язати сміттярів поставити сортувальні баки

Суспільство | 20:30, 16.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Відповідна петиція зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій.

«М. Суми — одне з найбільш БРУДНИХ міст України! У нас жахлива екологія і при цьому ми не діємо, як і влади міста! Наші діти труяться смердючим повітрям міста, сміття валяється купами навколо, у нас один з найвищих показників захворювань РАК!

За різними оцінками, в Україні 7-10% території завалені сміттям. Існують близько 6 тисяч законних і приблизно 30 тисяч нелегальних звалищ. Площа офіційних звалищ — 9 тисяч гектарів (для порівняння, площа Києва — 83,9 тисяч гектарів). Щодня кожен українець викидає мінімум 1 кг сміття.

А навіщо взагалі сортувати сміття? Існує кілька причин, щоб почати розділяти відходи:

— це допоможе зменшити кількість сміттєвих полігонів на території міста Суми;

— поверне ресурси в цикл виробництва. Те, що ми називаємо сміттям, можна використовувати при виробництві нових речей: посуду, будматеріалів, асфальту, утеплювача, паперу і багато іншого.

Ось наприклад, як можна використовувати відходи у виробництві нових речей:

400 винних пляшок — 1 комплект скловати для ізоляції заміського будинку;

400 алюмінієвих банок — 1 дитячий велосипед;

25 пластикових пляшок — 1 флісова куртка;

— поліпшить екологію і зменшити шкоду здоров’ю. На звалищах через вплив дощової води відходи починають розчинятися, тим самим утворюючи ТОКСИЧНИЙ звалища фільтрат. Він потрапляє в грунт і грунтові води, які пізніше виходять у вигляді ключів або джерел. Крім того, органічні відходи виділяти метан, які здатний самозайматися. Це при тому, що у нас купа ЗАВОДІВ.

— допоможе економіці країни, регіону, міста. На утримання сміттєзвалищ витрачаються, в тому числі, і бюджетні кошти. А впровадження нових видів збору і переробки сміття допоможе не тільки створити додаткові робочі місця, а й використовувати відходи, наприклад, в якості вторинної сировини.

Чим небезпечні відходи?

Лампочки. У них містяться отруйні ртутні випари. У разі пошкодження шкідливі речовини потрапляють у навколишнє середовище і засмічують її. Крім того, отрута здатний накопичуватися в тканинах людини і викликати онкологічні захворювання.

Батарейки. Акумулятори містять важкі метали і радіоактивні елементи, які здатні вбивати грунт і всі живі організми, що живуть в ній. Потрапляючи в організм людини, шкідливі речовини, які містяться в батарейках, накопичуються в ньому і можуть викликати серйозні захворювання. Наприклад, свинець накопичується в нирках і викликає хвороби мозку, нервові розлади. Кадмій накопичується в печінці, нирках, кістках і щитовидній залозі, призводить до порушень кальцієвого обміну в організмі і є канцерогеном, тобто провокує рак.

Пластик. Цей матеріал, мабуть, найбільш популярний у всіх сферах людського життя. Тільки в Києві українці щодня викидають близько 1 мільйона пакетів. Небезпека пластика складається в тривалому терміні розкладання — мінімум 180 років. Через зростання виробництва і споживання пластмаси відбувається забруднення зовнішнього середовища. У Світовому океані вже утворилися цілі острови зі сміття. Таке відбувається і в прісноводних водах, звідки береться питна вода і для людей.

РАЗОМ МИ СИЛА! Навіщо ?! Заради чого?! Все, що ви зробите, буде лише краплею в океані! — Але що є океан, якщо не безліч КРАПЕЛЬ?», — пише автор петиції Шевченко Володимир Володимирович.

Дата початку збору підписів: 16 липня 2019 р. До кінця збору підписів залишилось: 45 днів. Станом на 16 липня петицію підписали 1 особа з 250 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: