СумБуд
auto.ria.com_kodiaq_300x250

Сумчанин претендує на крісло голови НАЗК

Суспільство | 10:34, 28.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

37-річний колишній працівник прокуратури Сумщини, а нині співробітник Генпрокуратури Олександр Новіков – один із тридцяти кандидатів, допущених до участі у конкурсі на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції:

Олександр Новіков пропрацював в органах прокуратури Сумщини близько 8 років, з  2004 по 2012 рік. Спочатку він був помічником прокурора міста Суми. На цій посаді журналісти запам’ятали його як головного публічного опонента міської ради у питанні виділення землі на Криничній, коли бізнесмени, депутати і чиновники отримали по 10 соток біля берега Псла, у тому числі за рахунок городів мешканців Пришиба.

У ті часи в одному із інтерв’ю Олександр Новіков розповів,  як ще будучи студентом юридичної академії зустрівся із українськими топ-політиками: А саме у 2003-2004 рр. в Інституті стратегічних досліджень Олександр Новіков брав участь в обговорюванні проекту змін до Конституції України разом із Леонідом Кравчуком, Олександром Морозом та Петром Порошенком. Помічник прокурора сказав тоді, що іноді почитує збірник віршів Олександра Мороза, подарований автором під час обговорення Конституції».

Із Сумщини Олександр Новіков перебрався до Києва, де до сьогодні працює рядовим прокурором в одному із відділів.

У своєму мотиваційному листі Новіков зазначив, що має тривалий і результативний досвід роботи за повноваженнями НАЗК. Додав, що свого часу був рекомендований на посаду першого заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У якості прикладів своєї результативності розповів, як у травні 2019 року у Європолі (Агентстві Європейського Союзу із співробітництва у сфері правоохоронної діяльності – ред.) разом із правоохоронцями із США, Німеччини , Болгарії, Грузії та Молдови завершив досудове розслідування за фактами транснаціонального відмивання коштів кіберзлочинності.

«У зареєстрованому мною провадженні спрямовано до суду обвинувальний акт щодо Міністра юстиції України Лавриновича О.В., що розтратив 1,1 млн. дол. США, закупивши послуги фірми Skadden, Arps Slate Meagher & Flom LLP and Affiliates (відома за своєю скороченою назвою – Skadden –  міжнародна юридична фірма, із центральним офісом у Нью-Йорку, – ред.) під виглядом юридичної допомоги у справі «Тимошенко проти України», розгляд якої Європейським судом з прав людини на час закупівлі був завершений.

Результати боротьби з корупцією кримінально-правовими засобами переконали мене, що долати її треба найперше превентивними засобами. Превентивні антикорупційні механізми є компетенцією НАЗК».

Ознайомитись із повним текстом мотиваційного листа Олександра Новікова, його біографією і декларацією можна на сайті КМУ, https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/provedennya-konkursiv/konkurs-z-vidboru-golovi-nacionalnogo-agentstva-z-pitan-zapobigannya-korupciyi

Конкурс на посаду голови НАЗК має закінчитися в середині грудня. Кандидати до 1 грудня мають подати письмову анкету на тему «Стратегічне бачення майбутньої діяльності НАЗК», 3-4 грудня вони пройдуть тести на загальні навички і психологічні, а на 14 грудня заплановані співбесіди з тими, хто достойно пройде всі випробування.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: