СумБуд

Сумська студентка потрапила в десятку кращих знавців боротьби з корупцією (ВІДЕО)

Суспільство | 17:37, 16.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Робота студентки СНАУ Інни Гримайло увійшла в десятку кращих робіт на тему “10 кроків прокурора до подолання корупції”.

Конкурс проводила Генеральна прокуратура.

Корупція – це фундамент для ведення державної політики в інтересах олігархічних кланів. Це отруйна зброя проти інтересів суспільства. Це симптом хворої неефективної державної системи. Ознака того, що державі потрібні невідкладні кардинальні реформи.

Ми звикли звинувачувати у своїх бідах владу, «попєрєдників», долю (будь-кого і будь-що – тільки не себе), забуваючи про те, що влада – це ми, а доля стає реалізацією нашої волі. Нарікати на обставини і зовнішні фактори означає не визнавати власну відповідальність і провину за свою байдужість, пасивність і терпимість до усталеного порядку речей. Мета, яку поставили перед собою українці під час Революції гідності – побороти корумпований політичний режим – поки не досягнута. Вимога Майдану щодо подолання корупції – актуальна ще й сьогодні. Головне на шляху суспільних трансформацій і декорумпізації соціуму – не поступатися і не зрадити.

Отже, радикальні кроки, спрямовані на скасування чинників, що стимулюють корупцію, мають бути такими.

КРОК 1. Чинне антикорупційне законодавство повинно постійно переглядатися і удосконалюватись для підвищення санкцій за корупційні злочини .

КРОК 2. Запровадження практики послідовного, невідворотного, тотального притягнення корупціонерів до відповідальності.

КРОК 3. Подальше удосконалення і створення мотивованої і професійної державної служби.

КРОК 4. Наділення громадян правом доступу до певних категорій інформації для гарантування прозорості діяльності державних органів ( прозорість і відкритість інформації).

КРОК 5. Запровадити досвід багатьох країн в частині застосування системи заохочень інформаторів (викривачів), які повідомляють про випадки корупції.

КРОК 6. Надати право захисту інформаторам з числа працівників державних відомств від переслідувань з боку керівництва і співробітників.

КРОК 7. Запровадження заходів внутрішньої економічної лібералізації для забезпечення мінімального втручання держави у бізнес і скасування стимулів до корупції.

КРОК 8. Проводити для прокурорів тренінги та надавати конфіденційні консультації з питань етики та доброчесності, запобігання конфлікту інтересів і корупції, сприяти поглибленню знань прокурорів з цих питань.

КРОК 9. Переглянути порядок призначення і звільнення з посади Генерального прокурора України таким чином, щоб зробити цей процес більш стійким до політичного впливу.

КРОК 10. Системно реформувати національне податкове, митне законодавство, а також законодавство, що регулює діяльність органів підвищеного корупційного ризику, судової системи і системи правоохоронних органів, державної служби і державних закупівель.

Ці зміни повинні бути спрямовані на усунення положень, які слугують механізмом стимулювання корупції та на розробку норм, які забезпечать прозорий порядок взаємодії фізичних і юридичних осіб з державними органами.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: