Керама Хит
Керама Хит

Сумські депутати проситимуть Гройсмана відтермінувати нові стандарти молока

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Сьогодні, 27 квітня, на сесії Сумської обласної ради депутати підтримали проект рішення “Про звернення до Прем’єр-міністра України з приводу відтермінування уведення в дію нових державних стандартів молока” 

Враховуючи численні звернення громадян про різке падіння закупівельних цін на молоко, а також для уникнення ще більшого зростання соціальної напруги, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила звернутися до Прем’єр-міністра України з приводу відтермінування уведення в дію нових стандартів молока.

Молоко, яке виробляється в одноосібних селянських господарствах, належить до другого сорту. А згідно з вимогами (ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови»), які мають вступити в дію з 1 липня 2018 року, другий сорт молока не може бути використаний для виготовлення харчових продуктів. Простіше кажучи, продавати його для споживання людям буде заборонено.

У селян виникли обґрунтовані побоювання: кожен, хто тримає худобу, замислюється, чи варто взагалі мати корову, якщо молоко від неї закуповувати не будуть? Ця проблема сьогодні стосується щонайменше 1,5 мільйона українських сімей, котрі утримують корів. Держава стоїть на порозі втрати молочного тваринництва, адже за таких умов люди почнуть вирізати корів на м’ясо.

Звернення до Прем’єр-міністра з приводу відтермінування уведення в дію нових державних стандартів молока підтримали 46 депутатів із 56 присутніх.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: