СумБуд

Сумські школярі замість атестата отримають три свідоцтва

Освіта, Суспільство | 20:40, 7.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про отримання початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-м (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Така постанова була прийнята на засіданні уряду 6 березня 2019 року. Щоб всі ці документи були доступні і для осіб з вадами зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Ми розпочали реформу Нова українська школа, в вересні 2019 го вже два класи – перший і другий – почали вчитися за новим стандартом. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів і формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але у всіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи повинні бути доступні. У нас щороку в школах зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Тепер така можливість з’явиться», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачений документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видавати безпосередньо школярам, ??однак планується, що всі свідчення, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу. Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад, – Ваш Шанс.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: