Реклама
jurotat

Сумський центр крові – взірець для України

Суспільство | 16:05, 14.08.2017
 Поделиться

Поделиться в

Таку думку висловив радник Київського міського голови з питань охорони здоров’я Серго Кітіашвілі. 

9 серпня він разом з делегацією завітав до Сумського обласного центру служби крові. Як відомо, СОЦСК – єдине державно-приватне підприємство в системі служби крові України, тож не дивно, що переймати досвід приїжджають і з інших регіонів.

«Ми плануємо покращити ситуацію в системі служби крові Києва, і шукаємо гарні приклади, — пояснив він, детально ознайомившись з обладнанням та організацією роботи СОЦСК. – Зараз стан справ в таких закладах у Києві і по Україні реально сумний, так бути не повинно. Адже ми йдемо до Евросоюзу і маємо керуватися європейськими стандартами, рекомендаціями ВОЗ. Я бачив станції крові у Києві, у Харкові, Суми – це третє місто, куди ми приїхали. І я дуже радий побачити цей центр не лише тому, що він найкращий, а й тому, що він підтверджує ефективність державно-приватного партнерства. У нас в Грузії цю форму запровадили давно, і вона успішно працює. Як і в Європі, у нас є навіть повністю приватні центри крові. Вважаю, це єдино правильний шлях, коли у держави немає коштів для належного утримання таких закладів – відкрити двері для відповідального бізнесу. Звичайно, потрібно детально розписати умови і правила, які мають виконуватися, щоб ця система була ефективною. 
На сьогодні в Україні є тільки один приклад – ваш центр, і його потрібно показувати всім. От ми приїхали, подивилися, і розуміємо – якщо такого рівня закладу можна досягти в Сумах, чому цього не можна зробити в Києві? Є над чим працювати».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: