Реклама
jurotat

Територіальні громади Сумщини реалізовуватимуть спільні проекти

 Поделиться

Поделиться в

Сумщина стане першою в Україні, де діятиме програма підтримки співробітництва територіальних громад і кошти обласного бюджету спрямовуватимуться на співфінансування «розвиткових» проектів в ОТГ.

Про розвиток такого співробітництва йшла мова за «круглим столом» у Сумському відокремленому підрозділі Центру розвитку місцевого самоврядування. Керівники області, Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА, очільники ОТГ та експерти обговорили ідею та концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки, йдеться на сайті Сумської обласної ради.

 

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко наголосила, що процес об’єднання територіальних громад на Сумщині триває і вже прийшов час зробити висновки, як громади будуть конкурувати і вибудовувати свою співпрацю між собою.

«Зараз це питання актуальне, бо громади стали «на ноги», бачать свій ресурс і розуміють, у якому напрямку їм рухатися далі. Однозначно, що треба пробувати застосовувати різні моделі співпраці, тим більше, що громади не обмежені територіально. А ми маємо відпрацювати алгоритм спільних дій і допомогти громадам у межах своєї компетенції», — зазначила посадовець.

Її підтримав директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак:

«Це питання не нове для області. Однозначно, не всі громади одразу погодяться на співробітництво. Треба концептуально визначитися з проектами розвитку на користь громади. Нехай їх буде поки що 2-3, але щоб вони були корисними і принесли результат. Це можуть бути проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури, створення комунальних підприємств, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції тощо. Розвиткові проекти сприятимуть зайнятості населення, залучатимуть в ОТГ додаткові фінансові ресурси».

Основними напрямками проектів співробітництва громад учасники «круглого столу» вбачають спільне фінансування підприємств комунальної форми власності, придбання техніки та обладнання для збору й вивезення ТПВ, вирішення проблеми якісного транспортного обслуговування, ремонт автодоріг місцевого значення, підвищення якості надання медичних послуг тощо.

Під час обговорення присутні зійшлися на думці: якщо проекти потрібні громаді, то ініціатива має йти від апарату управління ОТГ.

Юрисконсульт Центру місцевого самоврядування Марина Лобова розповіла про сутність та форми, механізми стимулювання співробітництва територіальних громад, навіщо їм це потрібно, навела приклади досвіду співробітництва територіальних громад в інших областях України, репрезентувала концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки. За її словами, подібна програма – перша в Україні. Її мета – створення сприятливого середовища для реалізації в області механізму співробітництва територіальних громад, насамперед, для реалізації спільних проектів розвитку.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зазначила, що депутатський корпус готовий до співпраці, і Центр розвитку місцевого самоврядування разом із ОТГ можуть розраховувати на підтримку обласних обранців.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: