СумБуд
СумБуд

ТОП-5 сучасних архітектурних споруд міста Суми (ФОТО)

Суспільство | 16:12, 12.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сучасні Суми живуть яскравим та амбіційним життям. У місті постійно проводяться різноформатні заходи для дітей, молоді та дорослих. У Сумах є на що подивитися, є де здобути нові знання й, звичайно, є місце, де можна добре відпочити. Сьогодні ми познайомимо вас з кращими сучасними архітектурними спорудами міста Суми, за версією Олега Кривцова, сумського архітектора.

1. Торгово-розважальний центр «Мануфактура» (вулиця Харківська, 2)

Відкриття “Мануфактури” було 20 вересня 2013 року. До речі, незабаром торгово-розважальному центру виповниться 5 років. За ці роки “Мануфактура” полюбилася мешканцями та гостями міста. І це – виправдано.

Про переваги споруди розповів сумський архітектор:

«Мануфактура – це найсучасніший торговельно-розважальний центр міста Суми. Там дуже вдало вирішена і прилегла територія і внутрішній простір. Видно, що власники не гналися за торговельними площинами, які можна здати в оренду. Також це багатофункціональна будівля: там і розважальний комплекс є, магазини одягу й головне – атріумназона, де проводяться культурні заходи. Керівники розуміють, як то кажуть «не хлебом единым жив человек». Людині треба не тільки щось поїсти, попити, купити одежу, а й культурно провести своє дозвілля», – Олег Кривцов, начальник управління містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації.


2. Конгрес-центр СумДУ (вулиця Покровська, 9/1)

Будівля – універсальна, адже виконує не одну функцію. У Конгрес-центрі проводять різноформатні заходи: конференції, форуми, круглі столи, тренінги, конкурси, презентації та виставки.

Усі заходи проводять на базі 14 тематичних залів.

«Ця будівля виконує дуже багато функцій. Хоча спочатку вона будувалася як бібліотека, а вже потім перепрофілювалася. Конгрес-центр СумДУ – поліфункціональна будівля. Вона і зараз залишається сучасною, хоч і побудована у 2009 році.

Що до архітектури споруди, то тут простежується намагання віддати данину традиційній архітектурі міста Суми. Тут є еклектичні моменти, тобто намагання осмислити класичний стиль, але у сучасних матеріалах. У будівлі є поєднання елементів історизму та сучасності», – сказав експерт.

3. Легкоатлетичний манеж СумДУ (вулиця Прокоф’єва, 38/1)

Величезна споруда, яка містить спортивну арену площею більш як 5 000 квадратних метрів та глядацьку трибуну на понад 1 200 глядацьких місць.

Сумський архітектор віддав 3 місце у ТОПі саме цій будівлі:

«Я вважаю, що серед сучасних будівель можна виділити й манеж. Головне, що він виконує усі свої функції, адже на базі манежу проводяться Чемпіонати України, обласні та міські змагання»

Універсальний легкоатлетичний манеж єдиний на території СНД, споруджений за всіма світовими стандартами, згідно з вимогами ІААФ та інших федерацій.

4. Академічний театр ім. М.С.Щепкіна (площа Театральна, 1)

«На той час це була новаторська будівля, а головною прикрасою фойє стало – порцелянове панно «Птахи щастя», яке занесене до реєстру пам’яток монументального мистецтва. Будівля оздоблена мармуром, природним каменем. Споруда стоїть на п’єдесталі з граніту, а засклений простір додає вишуканості. Театр ілюструє майстерність архітектора, який володів виразною мовою архітектури», – вдало підмітив Олег Кривцов.

5. Українська академія банківської справи (вулиця Петропавлівська, 57)

Раніше місто Суми було одноповерховим, лише у центральній частині міста було кілька двоповерхових споруд.

На місці академії раніше стояв будинок Герасима Кондратьєва, й він був двоповерховий. До нього була прибудована також двоповерхова пожежна вежа, з якої пожежники могли бачити усе місто.

«З точки зору містобудування, то це – дуже вдало поставлена споруда. Вона сприймається й з Воскресенської вулиці, й з Соборної гарно простежується, з Першотравневої її теж видно. Раніше ж люди орієнтувалися по соборах та по таких вежах, тобто це були своєрідні орієнтири для людей. Завданням архітекторів під час будування банківської академії було розмістити певну кількість аудиторій, спортивну та актову залу в історичному середовищі. Також завданням для архітекторів було запозичити ті елементи будинку Кондратьєва, аби віддати данину історії. Але це теж еклектика – змішання стилів. Тут є елемент класицизму та елементи мавританського стилю», – зазначив архітектор.

«У наш сучасний час треба будувати поліфункціональні комплекси, які дуже гнучкі, які можуть пристосовуватися під будь-яку функцію та можуть поєднувати у собі декілька функцій. А це теж архітектура. Чим більше функій у будівлі, тим складніше її спроектувати, якщо архітектору вдається поєднати багато функцій в одній будівлі, то це – великий плюс», – підсумував Олег Кривцов

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: