Реклама
jurotat

Твоя кров — рятівна: у Сумах пройшла благодійна акція до дня рятівника (ФОТО)

 Поделиться

Поделиться в

20 вересня у Сумському обласному центрі служби крові вчергове зібралися учасники громадського руху NOVA КРОВ, щоб взяти участь у благодійній акції «Твоя кров – рятівна».

«Нова кров» означає, що і організму, і суспільству потрібно постійне оновлення крові, щоб вона не застоювалась, — каже координатор руху Осиковая Наталья. – Ми регулярно проводимо такі акції на користь хворих сумчан, зараз вирішили долучитися до акції «Твоя кров – рятівна», присвяченої Дню рятівника, яка пройшла у багатьох містах України. Звичайно, хотілося б, щоб до нас, як і в інших областях, долучилися співробітники рятувальних служб, молодь з Червоного Хреста і громадських організацій. Але поки що прийшли лише окремі свідомі люди, які дізналися про акцію через соціальні мережі – більше 10 чоловік. Мало бути більше – але багатьом завадив вірус, що зараз ходить в Сумах. Вони прийдуть, коли одужають. Більшість тих, хто зібрався сьогодні у СОЦСК – це студенти СумДУ і члени Молодіжного Руху України.»

«Я здаю кров півтора року, — розповідає студентка 3 курсу факультету ЕЛІТ, організатор донорського руху серед студентів СумДУ Аня Ковнер. – Здебільшого здаю кров – коли вона комусь потрібна, мені телефонують і запрошують на донацію. В минулому році з’явилася ініціатива зробити кроводачі масовими – і ми шукали бажаючих з різних факультетів, запрошували знайомих. Тоді відгукнулися більше 20 чоловік. Зараз нам запропонувала долучитися до акції NOVA КРОВ, часу на пошук бажаючих було мало, але шість студентів сьогодні тут – а це вже немало. В майбутньому ж плануємо проведення власної акції милосердя. Я вважаю, що донорство – це зізнання в любові до своєї країни і її жителів, найпростіший способ допомогти українцям, яких ти навіть не знаєш. Ти витратиш годину часу – а комусь це врятує життя. Це дуже просто – здати кров, але, на жаль, не всі це розуміють.»


Студентка Ксюша Музика – вперше на донорському кріслі і дуже хвилюється:

«Я давно хотіла здавати кров, але мені не було 18 років. Було дуже образливо – всі ходять здавати, а я не можу. У серпні мені нарешті виповнилося 18 – і сьогодні я тут. Хочу здавати кров часто, щоб допомагати людям. Мій дідусь – Почесний донор СРСР, а я, як все буде добре, колись стану Почесним донором України.»


Учасникам акції випав рідкісний шанс – вони благодійно здавали компоненти крові, точно знаючи, для кого. Коли молоді люди зібралися в холі СОЦСК, до них звернулася молода жінка, мама чотирьох дітей Ольга Семенова. Її чоловік, 36-річний сумчанин Володимир Демченко зараз у важкому стані знаходиться в першій міській лікарні, остаточний діагноз йому не встановлений. Лікарі підозрюють онкологічне захворювання, щоб точно з’ясувати, що відбувається з Володимиром, потрібна операція. Але показники крові в нього такі, при яких хірургічне втручання неможливе – тому Володимира поклали у терапевтичне відділення, щоб підготувати до операції. Він потребує кількох переливань компонентів крові. Щоб сумчанин отримав їх безкоштовно, потрібні благодійні донори – і Ольга попросила учасників акції допомогти врятувати її чоловіка.

Дізнавшись про цю ситуацію, керівництво СОЦСК прийняло рішення негайно надати потрібні компоненти крові, не чекаючи, доки їх здасть необхідна кількість благодійних донорів. А учасники акції вирішили передати зібрану кров на користь Володимира.

Хочеться вірити, що до них долучаться і інші небайдужі сумчани.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: