Керама Хит
Керама Хит

У чотирьох медзакладах Сумської області зафіксовані порушення

Суспільство | 07:22, 14.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Значну кількість порушень законодавства з охорони праці виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області в результаті перевірки КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр», Недригайлівської центральної районної лікарні, КЗ СМР «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В.Співака» та КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5».

До адмінвідповідальності притягнуто винних осіб, що допустили порушення. За недодержання трудового законодавства на медичні заклади накладено штрафні санкції, загальна сума яких становить 22 400 грн.

Фахівці Держпраці перевірили виробничі дільниці суб’єктів господарювання, такі як пральні, подавальні приміщення, кисневі станції, харчоблоки, ліфти, хірургічні відділення й операційні блоки, клініко-діагностичні лабораторії, фізіотерапевтичні відділення, денного стаціонару та хірургії “Одного дня”, стерилізаційні.

У ході контрольних заходів встановлено порушення законодавства з охорони праці в частині організації та функціонування служби охорони праці медичних закладів, наявності та виконання ними заходів із створення безпечних і нешкідливих умов праці, порушення техніки безпеки в електрогосподарстві.

Варто наголосити, що перевіреними суб’єктами господарювання не було отримано дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими є посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа – кисневі балони, ліфти тощо. Також без відповідного документа дозвільного характеру в медичних закладах виконуються роботи підвищеної  небезпеки такі, як зварювальні, роботи на висоті.

До речі, до їх виконання допускаються працівники, яким не проведене щорічне спеціальне навчання і перевірка знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням законодавства та збільшує ймовірність виробничого травматизму.

Із огляду на встановлені в ході перевірки порушення керівництвом КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5» самостійно заборонено експлуатацію стерилізаторів парових, автоклава, зварювального апарата та виконання робіт на висоті малярами. У КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» заборонено експлуатацію шести ліфтів, встановлених у будівлях закладу, деяких верстатів й електрозварювальних апаратів, розміщених у майстернях суб’єкта господарювання, стиральної машини, стерилізаторів парових тощо.  Про це зазначається на сайті відомства.

Поряд з цим стосовно результатів перевірки Недригайлівської ЦРЛ, то Управлінням Держпраці у Сумській області подано документи до суду для заборони експлуатації  кисневих балонів (52 од.), зварювальних апаратів, стерилізаторів парових, виконання електрозварювальних робіт суб’єктом господарювання. Також через відсутність у підприємства відповідних дозвільних документів під заборону експлуатації потрапило три ліфти, встановлені у приміщенні лікарні.

До речі, крім нехтування нормами з охорони праці перевіреними медичними закладами було допущено порушення трудового законодавства. А саме: недодержання порядку оформлення трудових відносин із працівниками, порушення термінів виплати заробітної плати й процедури звільнення робітників тощо.

Із метою усунення виявлених порушень та уникнення підприємствами таких у майбутньому фахівцями Управління Держпраці за результатами контрольних заходів проведено семінар-наради з керівниками та робітниками перевірених медичних закладів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: