Керама Хит
Керама Хит

У родини нардепа від Сумщини Олександра Сугоняки плюс 1 квартира та мінус 8 тисяч доларів (оновлено)

 Поділитися

Поділитися в

Foto

1 квітня, закінчився черговий етап е—декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.  Що нового з’явилося в електронній декларації народного депутата від Сумщини Олександра Сугоняки з’ясовували журналісти The Sumy Post. 

Нардеп від Сумщини задекларував 1 свою квартиру  у Сумах (площею 60,8 м. кв) , а також квартиру у Києві (55, 6 м. кв), яку орендує для проживання під час виконання своїх депутатських повноважень. Вартість останньої у декларації не зазначена.

Дружина депутата володіє 1 квартирою у Сумах, яку придбала у власність минулого року. Вартість квартири становить 362 446 гривеньТакож, дружина Олесандра Сугоняки на праві власності володіє 25% квартири у якій мешкає її мати.

Як виявилося, цінного рухомого майна, наприклад, ювелірних виробів, персональних або домашніх електронних пристроїв, коштовного одягу, творів мистецтва або антикваріату, в народного депутата не має.

Олександр Сугоняка володіє одним автомобілем Hyundai Accent 2012 року. Його депутат придбав у рік випуску за 145 764 гривні та регулярно декларує.

Що стосується доходів народного депутата, то за 2017 рік Олександр Сугоняка задекларував 217 514 гривень заробітної плати (за 2016 рік – 153 766) та страхових виплат у сумі 11 050 гривень. Готівки у нардепа 12000 доларів, за 2016 рік він декларував 20 000 доларів.

Що стосується дружини нардепа, то її річний дохід склала лише заробітна плата у сумі 171 628 гривень (у 2016 році вона сновила 106 546 гривень).

До редакції, після виходу матеріалу, звернулася прес-служба Олександра Сугоняки з проханням опублікувати коментар народного депутата стосовно публікації: 

На сайті The Sumy Post http://sumypost.com 4 квітня 2018 р. о 19:00 було розміщено новину  під заголовком «У родини нардепа від Сумщини Олександра Сугоняки плюс 2 квартири та мінус 8 тисяч доларів» за адресою http://sumypost.com/sumynews/obwestvo/u-rodini-nardepa-vid-sumshhini-oleksandra-sugonyaki-plyus-2-kvartiri-ta-minus-8-tisyach-dolariv/. Відображена у заголовку та  подальшому тексті новини, зокрема (цитата) «Нардеп від Сумщини задекларував 3 свої квартири, дві з яких у Сумах (по 60,8 м. кв) та 1 у Києві (55, 6 м. кв),  на яку набув права власності минулого року. Вартість останньої у декларації не зазначена»  інформація не відповідає дійсності.

Повідомляю, що мною у звітному періоді було задекларовано одну квартиру по вул. Супруна у м. Суми, площею 60,8 кв. м. де я вже багато років мешкаю разом зі своєю родиною. Відповідно до вимог чинного антикорупційного законодавства суб’єкт декларування зобов’язаний зазначати об’єкт нерухомості, який не є у його власності, а котрим він користується. Тому, відповідно до цих вимог, моя дружина також задекларувала цю ж саму квартиру як право іншого користування (проживання).

Фактично це одна квартира площею 60,8 кв. м.

На початку 2017 року моя дружина придбала у власність двокімнатну квартиру 29.9 кв. м, про що теж чітко зазначено у декларації. Також  вона на праві власності володіє 25% квартири, у якій мешкає її мати.  Підкреслюю – це не означає, що у її власності є ще одна окрема квартира. Отож, якщо підсумувати – у мене у власності є одна квартира, також з 2017 року у власності моєї дружини теж є одна квартира. Це і відображено у моїй декларації. Тому вважаю, що  текст новини у цій частині (цитата) «Дружина депутата володіє двома квартирами у Сумах, одна з яких з’явилася у неї минулого року (через 2 місяці після набуття права власності її чоловіком на квартиру в Києві)» теж не відповідає дійсності.

Що стосується квартири, котра знаходиться у м. Києві, то відповідно до роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. N 3, із змінами, внесеними Рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року N 18 та від 30.09.2016 року No57) «Декларант зобов’язаний декларувати об’єкт нерухомості, яким користується». Саме тому ця квартира у м. Києві з’явилася у декларації за 2017 р., однак  вона не є  моєю власністю. Я орендую її для проживання під час  виконання своїх депутатських повноважень у столиці.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: