СумБуд
СумБуд

У Сумах стартує весняний призов на строкову службу

Суспільство | 18:30, 30.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

З наступного тижня у Сумах стартує весняний призов громадян на строкову військову службу. Про це, сьогодні 30 березня, повідомили на  брифінгу щодо початку весняного призову громадян на строкову військову службу.

Виконавчий комітет СМР 20 березня ухвалив рішення «Про черговий призов громадян України на строкову військову службу у квітні-травні 2018 року». Згідно з документом, з 2 квітня по 31 травня працюватиме міська призовна дільниця Сумського міського військового комісаріату.

Призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань підлягають громадяни, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Під час весняного призову Сумський міський військовий комісаріат відповідно до планового завдання має відправити 150 призовників. Перша відправка триватиме з 11 квітня до 30 травня. Під час брифінгу було наголошено, що строковики для несення служби в зоні проведення АТО не відправляються.

Як повідомив начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Григорій Брязкун, було створено лікарську комісію для проведення медичного огляду громадян, які підлягають призову на строкову військову службу у квітні-травні, затверджено персональний склад міської призовної комісії, графік засідань міської призовної комісії та заходи з організації проведення чергового призову громадян на міській призовній дільниці міського військового комісаріату.

Заступник командира військової частини 3051 Нацгвардії України по роботі з особовим складом Артем Міщук нарікнув на те, що, громадяни призивного віку  замість строкової військової служби все частіше обирають службу за контрактом. На його думку, це пов’язано з тим, що заробітна плата контрактника більша за розмір виплат для строковиків.

Начальник відділення комплектування міського військового комісаріату Ігор Благовещенський зазначив, що призовники можуть розраховувати на низку соціальних гарантій. Серед таких: виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, повне державне утримання, при звільненні в запас виплата вихідної допомоги до восьми посадових окладів, а для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та дітей позбавленого батьківського піклування – до 12 посадових окладів.

Окрім того, строковики мають право на відпустку тривалістю 10 календарних днів, а час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, за ними зберігається робоче місце та середній заробіток.

Після звільнення в запас виплачується матеріальна допомога для громадян, які працювали, у розмірі середньої заробітної плати на день призову та у розмірі прожиткового мінімуму для громадян, які до призову не працювали.

Під час брифінгу було наголошено, що строковики для несення служби в зоні проведення АТО не відправляються.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: