СумБуд
СумБуд

У Сумах відбувся конкурс на пам’ятник Героям Майдану

Суспільство | 07:31, 23.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Конкурс відбувся, а переможців не обрали. У Сумах обирали пам’ятника Героям Майдану. Ті ж самі роботи, теж місце, що і тиждень тому. Тоді для прийняття рішення не вистачило кворуму. Цього ж разу із 20 членів конкурсної комісії з’явилося 15.

11 заявок, 15 робіт і одна поза конкурсом. Тема робіт має передавати події 2013-2014 років. Серед комісії і батько Героя Небесної Сотні – Олексія Братушки, єдиного з Сумщини, що загинув під час Революції гідності у Києві.

Сергій Братушка, батько Героя Небесної Сотні, сказав:

«Тут нікуди не дінешся у мене загинув син і я в будь-якому випадку хочу, щоб було згадане, щоб був такий Герой небесної сотні – Братушко Олексій».

Конкурсна комісія впродовж півтори години обговорювала роботи. Втім, переможця вирішили не обирати.

Юрій Харченко, голова конкурсної комісії, повідомив:

«Емоційно повинна передавати подію Майдану, професійно відображати і сам сквер повинен бути архітектурно зроблений професійно, тому закривши конкурс, прийняли рішення: буде створена робоча група, в яку будуть входити громадські об’єднання, в першу чергу будуть входити Майданівці, які були учасниками цих подій, які пережили це, на собі відчули і зможуть донести до професіоналів, емоції, яку потрібно передати у своїх витворах скульптурних і архітектурних і дизайнерських рішеннях. І ця група буде дійсно працювати».

Коли має з’явитися пам’ятник наразі не говорять.

Андрій Кривцов, головний архітектор Сум, повідомив:

«В усіх одна думка, що треба подовжувати, будемо визначатися. Будемо або нові прописувати з більш конкретними умовами, ті що прозвучали тільки сьогодні від активістів, які брали участь в революції гідності, додатково прописувати. Кошти вони залишаються не використаними. Вони нікуди не дінуться, якщо ми визначимо, що далі буде продовжуватися конкурс, то я вважаю, що премії ці залишаться в такому ж вигляді, як вони були. Тобто – 35, 10 і 5».

Володимир Войтенко, заступник Сумського міського голови, сказав:

«Конкурс треба продовжувати із термінами не поспішати, головне, щоб ця робота відповідала тим вимогам, щоб ця робота була виконана, цей пам’ятник, на віки».

Про новий конкурс оголосять згодом. За словами головного архітектора Сум, як тільки внесуть зміни у положення, враховуючи сьогоднішнє обговорення.

Нагадаємо, новий монумент має знаходитись у сквері, який у лютому 2016 року перейменували на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше він носив ім’я Івана Федька.

UA Суми

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: