СумБуд

У Сумах відреставрували стародавнє розбите панно

Суспільство | 14:24, 9.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до Державної програми по збереженню національної культурної спадщини, у рамках співпраці з музеями області Сумський обласний художній музей ім. Н. Онацького для Лебединського муніципального художнього музею ім. Б. Руднєва провів реставрацію горельєфного панно К.В. Куликовського (1892 – 1942) «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (1920), створеного за композицією відомого історичного полотна І.Ю. Рєпіна, 175-річний ювілей якого цьогоріч відзначає культурна громадськість.

Розбитий на кілька уламків, керамічний твір понад тридцять років чекав на своє відродження. Роботи проводилися кваліфікованим реставратором декоративного мистецтва обласного художнього музею В. М. Ярмак, яка очистила його від забруднень, склеїла фрагменти, поновила втрати та вкрила консерваційним лаком.

З нагоди Дня козацтва доречно згадати лебединського майстра народної творчості К.В. Куликовського, який в 1942 р. загинув у таборі для військовополонених Форелькруг, що в роки війни діяв на території Німеччини.

Костянтин Володимирович Куликовський закінчив Київське художньо-керамічне училище, крім кераміки, займався різьбярством, грав на бандурі, писав картини та вірші. В його творчості переважала українська тематика: «…чумак з волами у дорозі, садок вишневий коло хати, козак з бандурою в степу, невеликі погруддя видатних діячів літератури і мистецтва. Одне з них – бюст Т.Г. Шевченка зберігається у Лебедині».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: