Реклама
Керама Хит

У Сумах виправдали хлопця, який в 15 років прилюдно зарізав людину

 Поділитися

Поділитися в

5 лютого 2018 року судом виправдано неповнолітнього громадянина Л. за ч.2 ст.15 п.7 ч.2 ст. 115 КК України та п.7 ч.2 ст. 115 КК України у зв’язку із відсутністю в його діях складу злочину.

Так, дії обвинуваченого, який на час вчинення злочину був неповнолітнім, органами досудового розслідування кваліфіковано за статтями:

  • ч. 2 ст. 15, п. 7 ч. 2 ст. 115 (закінчений замах на умисне вбивство, вчинене з хуліганських мотивів);
  • п. 7 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене з хуліганських мотивів).

Під час дослідження доказів по справі, які є відповідно до вимог ст. 85, 86 КПК України належними і допустимими, вказана кваліфікація не знайшла свого підтвердження.

Суд не може погодитись з вказаною кваліфікацією дій громадянина Л. та вважає, що його дії слід кваліфікувати за ст. 118 КК України – умисне вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони.

Кримінальній відповідальності підлягають особи яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років (ст. 22 КК України), але на час вчинення вказаного кримінального правопорушення, 10.05.2015 року, громадянину Л виповнилося лише 15 повних років і відповідно він не є суб’єктом злочину, відповідальність за який передбачено ст. 118 КК України.

За таких обставин суд позбавлений можливості перекваліфікувати дії обвинуваченого Л. на ст.118 КК України, оскільки на час вчинення вказаного злочину йому виповнилося повних 15 років, та той же час в його діях відсутній склад злочину передбачений ч.2 ст.15 п.7 ч.2 ст. 115, п.7 ч.2 ст. 115 КК України і він підлягає виправданню за вказаними статтями.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 591/7275/15-к.

Справа розглядалася колегіально: головуючий суддя – Шершак М.І., судді – Бурда Б.В., Мальована-Когер В.В.

Інформаційно: події сталися 10 травня 2015 року. Перебуваючи в центрі міста Суми в ході виниклого конфлікту, на очах значної кількості людей, громадянин Л. наніс удари ножем двом потерпілим, від яких один із потерпілих помер.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: