Реклама
jurotat

Від нововстановленого пандуса в шоці не тільки сумчани, але і архітектор області

ЖКГ, Суспільство | 15:31, 12.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

Foto

Новий пандус встановили у центрі Сум, біля фонтану Садко. Працювали над ним ще з перших чисел листопада.  Далі, коли роботи вже завершились, про нововстановлений пандус написав на своїй сторінці у Фейсбуці головний архітектор області Олег Кривцов. У записі він запитує чи буде внесено цей (щойностворений) “чудо-пандус” до переліку тих, що потребують реконструкції з метою приведення їх у відповідність до вимогам ДБН.

У коментарях до посту сумчани почали запитувати, що то “таке маленьке й вузеньке праворуч, біля головного пандуса”:

Експерт Транспортного порталу Сум Олександр Мироненко розповів, яким мав би бути цей пандус, та які є вимоги до його встановлення:

У відповідності з ДБН (Державні будівельні норми) в місцях перетину тротуарів з проїзною частиною висота бордюру не повинна перевищувати 4 см. У цьому випадку це вимога виконана лише частково, тому що з одного боку тротуару зниження бордюрного каменю взагалі не вироблено. Це створює перепону для руху груп людей, часто в цьому місці переходять дорогу по кілька чоловік, в результаті одні пішоходи можуть пройти безперешкодно, а інші стикаються фактично з повноцінною сходинкою на своєму шляху. У відповідності з практикою, прийнятою в розвинених країнах, зниження рівня тротуару і бордюрів до рівня проїжджої частини робиться плавним і на достатню ширину, щоб не створювати перешкоди, – зазначив Олександр Мироненко.

Наприклад, так поступово знижують рівень тротуару в Німеччині:

У Сумах також є такий поступовий перехід біля ТЦ “Мануфактура”:

ТРИБУНА

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: