СумБуд
СумБуд

У Зноб-Новгородській ОТГ люди благають про допомогу: при потуранні місцевої влади у них відібрали землю і проти них порушують кримінальні справи

Суспільство | 15:54, 18.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Беззаконня, рейдерство, самозахоплення розпайованих земель, які мають бути недоторканними, корупційні схеми при потуранні місцевої влади, залякування і моральний пресінг мешканців – все це відбувається у Середино-Будському районі у селі Нововасилівка.

Люди вже не знають, куди звертатися: ні правоохоронні органи, ні обладміністрація, ні інші вищі інстації їх не чують. Усі звернення передають у місцеву ОТГ, де далі вони не йдуть. У Нововасилівці побували наші журналісти.

Нововасилівка входить у Зноб-Новгородську об’єднану територіальну громаду. На території села колись діяло велике сільськогосподарське підприємство СТОВ «Деснянське», після розпаювання земель якого сільгосппідприємством й нині керує Олександр Барканов. З 2003-го року його дружина була головою сільради, кума – секретарем. Аби забрати паї, як розповідають у селі, деяких пайовників обманювали, в інших випадках – підробляли документи, і тому є ціла низка доказів і свідків. Тим більше, кілька років Барканови пахали і засівали близько 100 га землі державного фонду і резерву, а за законом ця земля недоторканна (Нововасилівка розташована на території Національного парку Деснянсько-Старогутський).

За словами місцевих жителів, за час такого «родинного» господарювання було повністю знищено тваринництво «Деснянського», зокрема, ферми, вівчарник, тракторно-машинний парк…Усе ліквідоване майно підприємство продало і вивезло. Впродовж 16-ти років жоден з пайовників у селі не отримав ні копійки за майно. За оренду земельних паїв людям платили мізер. З 2005-го року не було жодного зібрання засновників і пайовників. Працівникам підприємства довгий час не виплачували заробітну плату.

Руїни коровників коли потужного СТОВ «Деснянське»

 

Колишня будівля розкраденого СТОВ «Деснянське»

— Наше имущество незаконно было распродано. Люди остались без средств существования и работы, а, значит, недополучил и местный бюджет. Обращались в правоохранительные органы – безрезультатно. Обращались в суд, Харьковский апелляционный дважды выиграли, другие – нет… — розповідає в.о. старости села Нововасилівки і депутат ОТГ Сергій Дорошенко.

Мають місце і постійні залякування селян і психологічний тиск, нерідко – за підтримки правоохоронних органів. Наприклад, за словами селян, уповноваженому представнику від пайовників Юрію Салуну кілька разів погрожували…Щодо відношення до багатьох «непогодженим» із таким керівництвом підприємства, проти активістів, які шукають справедливості, на пустому місці порушували кримінальні справи, які скоро через відсутність складу злочину закривали. Наприклад, підприємцю, який тримає єдиний у селі магазин, у відповідь на заяву про крадіжку у магазині, правоохоронні органи не допомагали шукати крадіїв, а ще й провели у нього обшук. Подібних фактів у селі наводять багато. Так, на активістів постійно здійснюють психологічний тиск.

Наразі більшість пайовників не отримують за оренду своєї землі ні копійки. З ними просто не уклали договори. Проте їх земля оброблюється, люди навіть не знають, хто незаконно використовує їх паї і заробляє на їх землі.

— У меня пай оформлен законно, есть кадастровый номер, я ежегодно плачу налог на землю, а он (прим. ред. – ФОП «Барканов») ею пользуется. На собрании при участии головы райгосадминистрации, он внаглую заявляет, что я твою землю не засевал и платить тебе не буду, — розповідає учасник бойових дій, мешканець села Нововасилівка Василь Кошель.

Місцева газета «Наш край» час від часу розповідає про беззаконня, яке відбувається у Нововасилівці. Наприклад, про те, як на території Національного природнього парку Барканови зрубали цілу фуру новорічних ялинок, і на це закривають очі і екологічна інспекція, і правоохоронці, і влада. Коли ж депутати сільради з в.о. сільського старости Дорошен4ка за свої гроші і своїми силами розчистили цвинтар, тут було  сфабриковано справу за незаконну вирубку і продаж дерев. Хоча випиляні дерева там і лежать, їх не вкрали.

У селі і сільраді підозрюють, що усе це беззаконня знаходиться під прикриттям голови Зноб-Новгородської громади Петра Гончарова.

Під час виборів у 2015-му році у Нововасилівці не підтримали його і його команду, віддавши більшість голосів за діючу тоді владу. Після виборів, на думку в.о. старости Сергія Дорошенка, з цієї ж причини селу почали мстити, село не отримує фінансів, окрім зарплатні працівникам сільради, хоча поповнюється бюджет ОТГ, приблизно, на 500 тисяч гривень. Самого ж сільського голову неодноразово намагалися посадити за грати.

У численних зверненнях мешканці просять поліцію провести аудит і перевірку в «Деснянському», але у відповідь отримують гоніння на активістів. Зокрема, психологічний тиск чинять на тих, хто підтримав Сергія Дорошенка. Восени минулого року з посади начальника райвідділу поліції пішов Романовський, якого в селі називали «сімейним міліціонером» представників влади. Психологічний тиск за допомогою правоохоронців на місцевих жителів і фабрикування справ закінчилися. Але почався тиск з боку голови ОТГ Петра Гончарова.

— Первую встречу с жителями села он начал со слов: «Я знаю, как у вас проходили выборы». Потом сказал, мол, отдайте по-хорошему Барканову имущественные сертификаты, потому что можете в одну ночь ничего не поиметь. Вскоре был основан ФОП «Барканов», суд признавал его недействительным, но 14 апреля они незаконно, не разорвав договора аренды, заключенные между «Деснянским», администрацией и сельхозпредриятием, передали землю ФОП «Барканов». Так, рейдерством начали захват земли с «Деснянского» в Нововасильевке, — повідомляє Сергій Дорошенко.

— С 2007-го года мы поняли, что земля только истощается, удобрения не вносятся. Я собрал людей: не заключаем договоры, не отдаем в аренду. И по сегодняшний день дела Кошеля, Салуна, Проценко, мое и многих других пайщиков в суде, и ничего не решается. С 2007-го года Барканов засевал, и никому не платил. Мы за использование своей земли ничего не получали, а налоги мы платили. Вызывали полицию, прокуратуру, приглашали из Глухова, Ямполя, Шостки – все напрасно. На собрание с жителями села договариваться, чтобы мы передали свои сертификаты Барканову, приехала вся верхушка района – глава районного совета, председатель райисполкома… Додуматься! Мы же при распаевке хозяйства заключали договоры с «Деснянским»! Их дело – посмотреть, что в селе происходит, дороги лучше бы расчистили,-  говорить екс-голова і депутат сільради Юрій Точило.

 

Оскільки рейдерство в «Деснянському» не було припинено, пайовики не зробили опору, «віджимати» ділянки продовжили у інших підприємств, які обробляють там землю. У тому числі «Агростандарт», «Агроінвест +», «Зерно Полісся».

Так, рішенням сесії Зноб-Новгородської сільради 26 квітня поточного року після закінчення дії договорів оренди 177 га непереоформлення земельних паїв, які обробляли підприємство «Агроінвест +», були передані «МФК АГРО» (підприємству, яке зараз злилося з ФОП «Барканов»). Середино-Будський суд визнав директора «МФК АГРО» Володимира Клецова винним в корупції, оскільки при розгляді на сесії питання про передачу землі його підприємству він же голосував як депутат районної ради, тобто мав місце конфлікт інтересів.

«Віджаті» землі мотивують тим, що ці компанії порушують екологічні норми і стандарти. Жителі Нововасилівки кажуть, що агропідприємства, які вже давно обробляли землю на території Зноб-Новгородської громади – «Агростандарт», «Агроінвест +», «Зерно Полісся» – для обробки полів мають спеціальні ємності, машини беруть воду не у водонапірній вежі, підвозять на поле, де є певні майданчики, обприскують в певні години, заздалегідь попередивши населення.

За словами селян, навпаки, порушують екологічні норми в ФОП «Барканов». Є фото, на яких цистерну (з неї розприскують отрутохімікати на поля) заправляють водою прямо у водонапірній вежі, на відстані в 3 метри! Вода з бочки випливає на землю, всмоктуючись в грунт, і на заяви про правопорушення ніяких заходів відповідні інстанції не приймають. Оголошення про те, що поля планують обробляти отрутохімікатами, ФОП «Барканов» розвішує тільки після того, як селяни поскаржаться в поліцію або інші інстанції.

— Когда я вызываю эколога, мне говорят – звоните выше, главе ОТГ, а ведь именно он и прикрывает все деяния ФОП «Барканов». В течение 2-х лет сюда ни одна комиссия не выехала. Тем, которые дорвались сегодня к власти, плевать, травятся люди или нет, им нужно «отжать» землю, — говорить в. о. старости села. Такі схеми діють по всій Середино-Будщині. Насправді, проблема земельного рейдерства зараз актуальна для всієї країни, і незабаром може торкнутися кожного населеного пункту.

Шостка.Info

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: