СумБуд
Керамо Хит

Віталій Моісеєнко: «Сумщина найбільше експортує у Китай, Індію, Німеччину»

Суспільство | 09:04, 21.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

Підбиваючи підсумки минулого року, ми вирішили дізнатись у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області про імпорт і експорт, про карантинні організми і боротьбу з ними, про порушення фітосанітарного законодавства. Спілкувався з нами начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко

Насамперед, цікаво дізнатися, скільки сільськогосподарських підприємств існує нині на Сумщині?

Наразі зареєстровано різних форм власності близько тисячі підприємств. Окрім цього, зареєстровані 25 КХП та ХПП, 18 агролісгоспів, 12 держлісгоспів. А площа ріллі становить 1,226 тисяч гектарів.

Які карантинні організми є на території Сумської області?

На сьогодні зареєстровано 3 обмежено поширених карантинних організми. Це американський білий метелик, площа виявлення – 238,81 га, золотиста картопляна нематода виявлена на площі – 683,61 га, амброзія полинолиста розповсюджена на 1746,05 га.

Останнім часом проблема поширення амброзії гостро стоїть серед мешканців Сумщини. Які заходи зі свого боку вживає управління?

Амброзія полинолиста розповсюджена на території Сумської області в усіх її районах та у 5 сільськогосподарських підприємствах. З метою контролю розповсюдження небезпечного алергена спеціалісти управління фітосанітарної безпеки проводять ревізію старих вогнищ, де запроваджено карантинний режим для контролю проведення винищувальних заходів суб’єктами господарювання. Також, знайомимо населення через засоби масової інформації про шкоду карантинних бур’янів, методи локалізації та ліквідації вогнищ. Співпрацюємо із органами виконавчої влади, власниками землі та землекористувачами.

А чи існує за усім цим державний нагляд?

Звісно, і ми його регулярно проводимо. Зокрема, у сфері захисту рослин складено 18 приписів та 28 протоколів про порушення вимог чинного законодавства, оштрафовано 28 суб’єктів на суму 4 760,0 грн, в сфері карантину рослин оштрафовано 7 суб’єктів на суму 1 343,0 грн.

Чи були зареєстровані випадки використання ГМО?

За результатами перевірок, господарства Сумської області не використовували сорти сільськогосподарських культур, створених на основі ГМО, що внесені до Державного реєстру ГМО у 2019 році.

А яка ситуація з урожаєм вже цього 2020 року?

Під урожай 2020 року, сільськогосподарськими підприємствами області на насінницьких посівах озимих культур висіяно 345,73 тонн насіння на площі 1257,39 га. Із них: пшениці озимої висіяно 314,49 тонн на площі 1118,29 га, жита посівного (озимого) висіяно 3,74 тонн на площі 14,7 га, озимого ячменю висіяно 20,13 тонн та тритикале (озимого) 7,37 т. Добазового та базового насіння висіяно 246,18 тонн або 71 % до висіяного насіння.

Пане Віталію, ну і наостанок, мабуть, найцікавіше: у які країни іде найбільше експорт об’єктів регулювання рослинного походження?

Найвагоміші експортні поставки здійснюються до Китаю, Індії, Туркменістану, Німеччини, Білорусі, Ірану, Ливи, Латвії, Естонії, Польщі, Італії. Разом із цим, найбільше імпорту ми отримуємо із Узбекистану, Фінляндії, Грузії, Франція, Румунії, Польщі, Індії, Чехії.

Дякуємо за цікаву і корисну інформацію!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: