Керама Хит
Керама Хит

Візит без попередження до ТРЦ “КИЇВ”: відкриті електрощитки без ПЗВ та електродроти радянського зразка. ЕКСКЛЮЗИВ

 Поділитися

Поділитися в

2 квітня журналісти інтернет-видання The Sumy Post без попередження провели власну перевірку пожежної безпеки торгово-розважального центру “Київ” у центрі Сум. 

Одразу зазначимо, керівництво закладу ніяк не перешкоджало журналістській діяльності, а директори закладів люб’язно надавали усю необхідну інформацію про доступність до запасних виходів, про кількість та термін дії вогнегасників, розповідали про справну роботу системи оповіщення і системи димовідведення, хоча за результатами офіційної перевірки працівниками ДСНС у Сумській області 6 квітня виявлено часткову та повну несправність відповідно.

Окрім відсутності можливості доставити зовні особовий склад рятувальників пожежною автодрабиною до безпосереднього осередку горіння та проведення евакуації людей із небезпечної зони, не були відкриті усі пожежні виходи.

На заваді до під’їзду пожежної машини з краном стають дроти мережі електротранспорту, припарковані авто громадян, прибудови та надбудови до торговельно-розважального центру.

Однак, це результати офіційної перевірки. Журналістів інтернет-видання The Sumy Post під час власної перевірки 2 квітня супроводжував охоронець ТРЦ “Київ”, проте на заваді перевірці не ставав, але й провів на 6 та 7 поверхи, де знаходиться адміністрація закладу та гардероб.

Під час перевірки були помічені деякі порушення виконання електромонтажних робіт і не тільки, а саме:

  • з’єднання проводів ізолентою – саме цей фактор часто викликає пожежі, особливо якщо між різними типами проводів (необхідно поставити клемники для з’єднання проводів);

  • жоден щиток не обладнаний ПЗВ. ПЗВ – це пристрій захисного відключення, призначений для подачі та зняття електричної напруги за нормальних умов роботи, та для аварійного зняття напруги, коли параметри контрольованого кола виходять за задані межі (для цього необхідно рахувати опори та довжину проводки, на яку вони будуть встановлені). Щодо автоматичного вимикача, то цей захист не завжди надійний, адже у більшості випадків ставлять більш потужний, аби не вимикався у непотрібний момент;

  • відкритий доступ до електрощитків – журналісти помітили як мінімум 3 відкритих електрощитки у торговельних зонах (необхідно встановити замки);

  • ще радянська проводка – сучасність користується полівінілхлоридними (вони не горять, навіть якщо їх підпалювати);

  • відсутність захисту на розетках;

  • дроти не захищені закритими каналами – укладка електропроводки, згідно Правил установки електрообладнання, проводиться вертикально чи горизонтально у закритих каналах. У каналах електропроводка повинна лежати тісно, аби зручно було штукатурити. Електропроводи не повинні пересікатись;

  • кришка корпусу реле явно пошкоджена (необхідно замінити її і заховати електричні дроти);

Також журналісти помітили замок, який висів на дверях пожежного виходу, проте двері були відчинені.

Однак, слід зауважити, що вогнегасники у ТРЦ “Київ” необмеженого терміну дії, працювали датчики та є плани евакуації на поверхах, були присутні вказівники, а також відчинені усі евакуаційні виходи.

Наталія Тарковська

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: