Керама Хит
Керама Хит

Влада Сум відреагувала на заклик сумчан про звільнення міста від засилля реклами

Суспільство | 17:02, 24.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

На порталі місцевих елекронних петицій з затримкою в три місяці опублікували відповідь на петицію сумчан «Звільнити Суми від засилля реклами».

Автор петиції Анастасія Чібісова написала: «Суми перенасичені великоформатною зовнішньою рекламою. Її розміщення не керується жодною логікою та принципами, а навпаки є хаотичним та зосередженим в місцях великого скупчення людей та транспорту. Це зменшує естетичну і туристичну привабливість міста, руйнує його унікальний історичний вигляд, відволікає водіїв під час керування авто, збільшує візуальне навантаження на сумчан, – повідомляє Трибуна.

У сукупності надмірна кількість реклами, її агресивність та неможливість ігнорування можуть негативно впливати на людину та її настрій, у певному розумінні, ґвалтуючи її підсвідомість.

І коли в таких містах як Вінниця, Львів, Київ, Харків та інших уже змінюють рекламні конструкції на сучасні та естетично привабливі – в Сумах залишається морально і технічно застарілий непотріб. Згадати лише випадки коли величезні рекламні щити (на Харківській, проспекті Лушпи та проспекті Курському) падали від вітру ледь не на голову та автівки.
Така ситуація є незадовільною! Невже міська влада не може змінити ситуацію і розчистити місто від зношених і вже перекошених рекламних конструкцій?

Вимагаємо негайно вжити заходів в таких напрямках:

1. Негайно демонтувати незаконну рекламу.

2. Вжити заходів щодо зменшення щільності та кількості розміщених рекламних засобів по місту.

3. Зменшити граничні допустимі площі рекламних засобів. Запровадити прозорий форматний принцип розміщення рекламних конструкцій зі зменшенням їх розміру від околиці до центру.

4. Звільнити від реклами історичний центр міста.

5. Повністю заборонити розміщення рекламних конструкцій на острівках безпеки, мостах, шляхопроводах.

6. Заборонити розміщення реклами на фасадах пам’яток архітектури і попередити можливість перекриття історичних будівель рекламними щитами».

На це за підписом мера відповіли: «Порушене Вами питання регламентується рішенням Сумської міської ради від 25 лютого 2009 року «Про затвердження Порядку утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд на території міста Суми» та рішенням виконавчого комітету СМР від 28 квітня 2016 року «Про затвердження Правил розміщення вивісок в м. Суми».

З метою поліпшення естетичного вигляду фасадів будинків та споруд на території міста Суми та впорядкування роботи по утриманню, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд на території м. Суми Управління архітектури та містобудування в межах повноважень здійснює контрольні заходи:

— в процесі розробки знаходиться Комплексна схема розміщення рекламних засобів із зонування території м. Суми, в якій будуть враховані формати та зовнішній вигляд рекламних конструкцій відповідно до зони в якій вони розміщуються з обов’язковим благоустроєм прилеглої до них території ;

— винесено на розгляд виконавчого комітету проект рішення «Про демонтаж рекламних засобів в м. Суми».

Управління поділяє Ваше занепокоєння і враховуватиме Ваші зауваження при здійсненні своїх повноважень в сфері естетики міського середовища та благоустрою міста, а саме приведення у відповідність діючих правил реклами в м. Суми».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: