СумБуд

Вода у крані ледь тепла: що робити, розповідає Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 12:33, 10.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Одним із найгостріших питань на часі у сумчан – неналежне гаряче водопостачання. Тобто сумчани стверджують, що з крану тече ледь тепла вода, проте змушені платити за гаряче водопостачання повну вартість. Знайти того, хто несе відповідальність за це, вдається не кожному. Тож ми вирішили дізнатись, якої температури все ж таки має бути гаряча вода в крані і що робити, якщо вона не відповідає встановленим нормам. Про це розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області

«Розв’язувати житлово-комунальні проблеми потрібно грамотно. Для цього споживачі повинні знати, як це робити, а головне знати свої права. Зрозуміло, що коли вода ледь тепла, вона така у всьому будинку, і це проблема не однієї сім’ї, а всіх мешканців. По-перше, всі змушені платити за не надану їм послугу. По-друге, платити доводиться значно більше, адже поки ми чекаємо, щоб із крана нарешті полилася гаряча вода, багато напівтеплої стече просто у каналізацію. А лічильник усе це порахує як гарячу за відповідними тарифами. Отже, дії всіх мешканців будинку мають бути спільними. Що більше актів складено і заяв подано, то більше шансів зрушити питання з місця. Значно простіше, якщо на будинку вже встановлено лічильник теплової енергії, але якщо його ще немає, мешканцям нічого не залишається, як гуртуватися довкола цієї проблеми», коментує начальник управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Володимир Єщенко.

Отже, що робити якщо з гарячого крана тече зовсім не гаряча вода?

Насамперед якщо ви справно платите за гаряче водопостачання, слід звернутися в обслуговуючу організацію і зажадати зменшення тарифів. Якщо температура води на 5 градусів нижча за встановлену норму, пишіть скаргу в організацію і просіть знизити тариф на 10%. Температура гарячої води не має бути меншою за 50°С. Якщо зафіксували 40-44 градуси, вимагайте зниження тарифів на 30%. Якщо ж температура води нижча за 40 градусів, ви маєте право платити за неї як за воду з холодного крана.

«Біда в тому, що більше половини труб, якими постачається гаряча вода, у неналежному стані. Тому обігрівається грунт вздовж усієї траси, а до будинку доходить те, що залишилося. Попри це, споживачі змушені платити сповна зокрема й за обігрів землі», розповідають в управлінні.

Тож щоб довести, що послуги насправді не надано, потрібно грамотно і наполегливо обстоювати свої права споживача. І не поодинці, а разом.

Як правильно оформити свої вимоги і захистити права споживача:

  • Складіть акт. Візьміть у свідки кілька сусідів хай розпишуться, що вода у вас у крані справді холодніша за норму. В акті слід вказати дату, час і температуру води, взятої для проби.
  • Напишіть заяву на ім’я керуючої організації або ОСББ. Після цього співробітники організації мають заміряти температуру гарячої води у вашій квартирі.
  • За три дні керуюча організація/ОСББ повинні привести температурні показники води в норму. Для цього працівники керуючої організації можуть звернутися до енергопостачальної компанії чи в районну держадміністрацію/департамент ЖКГ.
  • Якщо за добу ситуація з гарячою водою у вашій квартирі не поліпшилася, очікуйте платіжку з перерахованими тарифами.
  • Але найчастіше трапляється, що квитанції до вас надійдуть без правок і перерахунків за недостатню температуру води. Якщо так подавайте на балансоутримувача до суду.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: