СумБуд
СумБуд

Вперше навчають патронатних вихователів у Сумах (ВІДЕО)

Події, Суспільство | 20:10, 7.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині вперше розпочали підготовку патронатних вихователів. У навчанні взяли участь 8 родин із Сум, Глухова, Ромнів, Тростянця та Великої Писарівки.

Навчання проходить вперше. Цього разу стати дипломованими патронатними вихователями вирішили 16 людей. 

Олександр Лісняк, кандидат на патронатного вихователя із Тростянця, розповів:

«Ми з дружиною бачимо кризу інституту сім’ї на Україні. Ми хочемо брати участь в тому, щоб допомагати дітям, які лишилися самі внаслідок якихось обставин, допомогти та підтримати таким чином».

Навчатимуть патронатних вихователів впродовж двох місяців.

«Я думаю, що нас тут скорегують і ми навчимося”, – висловила свою думку Ія Лісняк.

Серед сімей сумчан 4 пари, які планують у майбутньому взяти дитину під свій патронат. Одна з них родина Рябових із Сум.

«Ми вдома говорили з чоловіком, а він каже, а чому ми не можемо це зробити? У нас є досвід, у нас є вихована дитина, у нас є онуки, яких ми виховуємо, теж зараз у двох. Чому ми це не можемо зробити? Оце отак виникло це бажання. Настає певний період, коли хочеться знову турбуватися, допомагати, виховувати. Займатися з маленькими дітками, цікаво спостерігати за їхнім розвитком із року в рік», – розповіли Анатолій та Надія Рябови.

Кандидати у патронатні вихователі мають відповідати певним критеріям. Зокрема, бути громадянами України від 35 до 65 років, бути у зареєстрованому шлюбі, мати досвід у вихованні дітей, житло, не мати судимості, мати гарний стан здоров’я, один із вихователів не має поєднувати патронатство з іншою трудовою діяльністю, підготувати відповідний пакет документів, пройти навчання.

«Вони дуже терпляче чекали цього навчання, деякі протягом 9 місяців.. Це дуже виважене, вмотивоване рішення. Їхній тренінг їх складатиметься із 12 занять. Дев’ять із них – це якраз тренінгові заняття, які будуть проходити в місті Суми. 10 заняття – виїзне заняття, яке ми будемо проводити саме за місцем їх проживання. І два заняття, які проводяться вже не тренером, а координатором у Сумській області», – зазначила Тетяна Бортник, тренер.

Патронатний вихователь в Україні отримує зарплату в сумі 5 прожиткових мінімумів. Наразі це 8500 гривень, вона змінюється в залежності від прожиткового мінімуму. Окремо вихователь отримує гроші на дитину – 2 прожиткових мінімуми. Ці гроші мають бути витрачені виключно на потреби дитини, – йдеться у сюжеті телеканалу UA:СУМИ.

Перша патронатна сім’я з’явилася у Лебедині Сумської області. Подружжя Гайдуків виростило трьох власних дітей і в березні цього року взяло хлопчика на патронатне виховання.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: