СумБуд

Вибори-2019 : як працюють сумські дільниці та що варто знати громадянам

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні день виборів Президента України. Наразі на Територіальному виборчому окрузі №157 відкрито 100 дільниць, що налічують 170 049 вибоорців. Виборчі дільніці відкрито вчасно та без порушень.

ТВО включає: Ковпаківський район, частина Зарічного району міста Сум, село Піщане Сумської міської ради з населеними пунктами Піщанської сільської ради.

“Станом на 7:15 у всіх 100 дільницях Територіального виборчого округу 157 розпочато роботу. Відбулися ранні засідання згідно вимог законодавства. Усі дільниці готові до організації виборів з 8:00”, – зазначає Олена Стайко, голова окружної виборчої комісії 157.

Виборчі дільниці працюють з 8:00 до 20:00.

Для отримання виборчого бюлетеня для голосування в день виборів Президента України члену дільничної виборчої комісії надається один із зазначених документів, який підтверджує особу та громадянство України. На звичайній та спеціальній виборчій дільниці виборець має пред’явити:

  • паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки);
  • тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, нещодавно прийнятих до громадянства України);
  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Виборчі бюлетені заповнюються виборцями особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку “плюс” (“+”) або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата.

Якщо у виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то він вважається недійсним.

Заповнений виборчий бюлетень виборець особисто опускає до виборчої скриньки, забезпечуючи при цьому таємницю голосування.

У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена дільничної виборчої комісії, який видав цей бюлетень, із проханням видати інший виборчий бюлетень. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз. Повторна видача виборчого бюлетеня замість невірно заповненого не допускається.

“Під час навчального засідання, що відбулося 28 березня, перед членами комісії виступили представники поліції, які надали телефони служб, куди потрібно звертатися у разі надзвичайних ситуацій та правопорушень”, – зазначає Олена Стайко.

Що можна вважати порушенням і на що варто звертати увагу

1. Надання або отримання виборчого бюлетеня особою, яка не має права його надавати чи отримувати.

2. Надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня.

3. Голосування виборцем більше ніж один раз. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб, окрім члена комісії, який видає бюлетень.

Наказом Міністра внутрішніх справ у структурі очолюваного ним відомства утворено спецгрупу, яка стежитиме за дотриманням законності під час фінальних двох місяців президентської кампанії 2019 року. Для всіх, хто хоче проінформувати про факти або підозри про порушення виборчого процесу, варто телефонувати за номером 102 або 044-254-97-56 (з 8:00 до 20:00).

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: