СумБуд
СумБуд

Як на Сумщині отримати безоплатну правову допомогу?

Суспільство | 16:36, 4.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах сьогодні відбулася прес-конференція “Правова допомога поруч”. У заході взяли участь: директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко, начальники бюро правової допомоги, клієнти та партнери системи.

На прес-конференції говорили про те, як людям, які живуть у невеликих, віддалених селах отримати безоплатно правову консультацію та допомогу. Як громадянину захистити свої права у суді, якщо він не в змозі сплатити за послуги адвоката та як в умовах децентралізації забезпечити правову спроможність ОТГ.

Олена Демченко розповіла, що з 1 вересня 2016 року на Сумщині працюють 14 бюро правової допомоги: Буринське, Липоводолинське, Недригайлівське, Роменське, Великописарівське, Лебединське, Тростянецьке, Білопільське, Краснопільське, Путивльське, Глухівське, Кролевецьке, Серидино-Будське та Ямпільське бюро правової допомоги.

“В України нині успішно функціонують 432 бюро правової допомоги, 14 з яких – на Сумщині. Родзинкою Сумщини є те, що на базі регіонального центру працює єдиний в Україні колл-центр, який надає юридичні консультації з усіх правих питань на території України. У системі телефонних дзвінкі юристи-магістри надають консультації за єдиним номером“, – зазначила Олена Демченко.

Послуги, які можна отримати у бюро – первинна допомога та вторинна.

Безоплатна первинна правова допомога включає у себе: надання правової інформації, юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до вторинної правової допомоги.

Вторинна допомога, як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей (малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, біженці, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю). Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокат.

Наталія Удод, начальник Путивльського бюро правової допомоги Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомила:

“Одним з основних завдань бюро є – право просвітництво. Бюро правової допомоги реалізує це шляхом проведення тематичних семінарів, правових лекцій, тренінгів, дискусій”.

Також вона розповіла, що нещодавно у бюро звернулися батьки неповнолітніх дітей, аби їм допомогли звернутися до суду та зареєструвати шлюб їх дітей. Спеціалісти бюро оформили заяву до суду, обґрунтували у законному порядку та подали до суду, який задовольнив цю заяву. На сьогодні ця молода сім’я зареєструвала шлюб та народили спільну дитину.

Інформацію про адресу найближчого бюро та його послуги можна отримати за єдиним телефонним номером – 0 800 213 103, або на сайті.

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: