метизная компания

Як вибрати якісні та безпечні новорічні атрибути, розповіла Держпродспоживслужба в Сумській області

Суспільство | 10:27, 13.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Час напередодні Нового року, мабуть, у всіх батьків завжди сповнений приємними клопотами. Це купівля подарунків, вибір ялинок та святкових прикрас і, звісна річ, пошук новорічних костюмів для малечі. На жаль, при виборі того чи іншого товару багато хто з нас орієнтується виключно на його зовнішню привабливість, нехтуючи найголовнішим – безпечністю. Тому як вибрати безпечні і якісні новорічні товари, які не зашкодили б ані вам, ані вашій дитині, розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області

Новорічні костюми та маски

Купуючи новорічний костюм, насамперед варто звернути увагу на те, чи не виготовлений він із легкозаймистого матеріалу. Уподобаний костюм слід вивернути і ретельно оглянути шви: якщо вони криві, із нитками, що стирчать, то костюм, скоріше за все, низької якості, а сировина — недозволена для використання.
Новорічні маски також мають бути пожежонебезпечними. Отвори для очей, носа, рота повинні розміщатися симетрично, так, щоб дитина, надягнувши маску, могла добре бачити і дихати. Не останню роль відіграє запах та колір маски. Якщо запах здався вам неприємним, а колір — неприродно яскравим, такий товар не слід купувати.

Штучні ялинки

Причин для вибору штучної ялинки може бути декілька — алергія на хвойні дерева; бажання полегшити прибирання житла; намір не витрачати щороку гроші на природне дерево чи бажання не наносити шкоди довкіллю. Обираючи штучну ялинку, насамперед зверніть увагу на те, що штучна ялинка повинна мати санітарно-епідеміологічний висновок Міністерства охорони здоров’я України. Обов’язково вимагайте у продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься у вашій оселі не один рік.
Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною, «пухнастою» та прийнятною за ціною вона не була, обов’язково дізнайтеся, з якого матеріалу вона виготовлена.
Також слід перевірити міцність гілок та голочок. Якщо ялинка має неприємний запах – не слід сподіватися на те, що згодом він «вивітриться», оскільки це ознака наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого ялинка виготовлена. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку в кімнаті, де спить дитина.
Ялинкові прикраси
Деякі батьки, аби вберегти дітей від травмування скляними ялинковими прикрасами, віддають перевагу пластиковим. Але справа у тому, що більшість ялинкових прикрас здебільшого виготовлені з низькосортного пластику. Фахівці стверджують, що у таких прикрасах значно перевищено припустиму норму вмісту шкідливих речовин, зокрема, фенолу, свинцю, формальдегіду.
Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити «на око», проте існує декілька ознак, які свідчать про понаднормовий вміст шкідливих речовин. Насамперед – неприємний запах та неякісне покриття фарбою або лаком.

Декілька рекомендацій щодо вибору новорічних атрибутів:

-Купуйте новорічні атрибути не на стихійних ринках, а у спеціалізованих магазинах.
-Прагніть, насамперед, якості, і лише потім – економії. Ліпше заплатити більше, але бути впевненим у безпечності товару для здоров’я вашої родини.
-Обираючи ялинкову прикрасу, проведіть по ній рукою та понюхайте. Блискітки, фарба не мають осипатися та лишатися на руці. Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах – вона містить дешеву та найімовірніше токсичну фарбу.
-У разі, якщо ялинкова прикраса виготовлена не з цілком безпечних матеріалів (папір, фетр, фліс тощо), використовуйте її лише за призначенням, не дозволяйте дитині з нею гратися.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: