СумБуд
СумБуд

Як захистити себе від фінансових махінацій? Поради від Держпродспоживслужби у Сумській області

Суспільство | 20:07, 12.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

У сучасному світі більшість фінансових махінацій пов’язані саме  з Інтернетом та безготівковими розрахунками. Справа в тому, що більшість шахраїв із задоволенням оселилися у віртуальному світі. Тому що для них так безпечніше. Крім того, саме тут постійно знаходиться вагома частка потенційних жертв злочинної дії тому ми вирішили дізнатися у фахівців ГУ Держпродспоживслужби у Сумській області, які найпоширеніші схеми і як не втрапити у цю пастку

Популярні схеми шахрайства в Інтернеті

 1. Аферисти створюють сайт.Скоріше за все, це буде інтернет-магазин. Під час купівлі краму вам запропонують оплатити його вартість наперед. Після того, як минуть всі терміни отримання товарів, діяльність веб-ресурсу припиниться. Або покупці отримають речі, якість яких сильно відрізняється від заявленої на сайті. Що робити в цьому випадку? Здійснювати закупівлі лише в перевірених інтернет-магазинах. Або вибирати опцію післяплати, яка відбудеться лише після огляду отриманого товару.
 2. Купівля речей або послуг в Інтернеті шляхом використання відомостей з чужих платіжних карток. Така дрібна грошова афера можлива, якщо злочинці мають зображення вашої карти з обох боків. Найбільш важливими є 3 цифри – код CVV, який розміщений на зворотній стороні вашої пластикової картки. Якщо шахраям відомі 16 цифр, розташованих на аверсі, та 3 – на реверсі, то покупка може бути здійснена без вашої участі та бажання. Що робити?Не афішувати номер своєї карти та приховувати 3 цифри, розміщені на її зворотній стороні.
 3. Скіммнінг.На банкомати підчіплюються пристрої, що можуть зчитувати коди, які вводять власники карток. Подальші дії шахраїв залежать від рівня їхніх технічних навичок. Комусь достатньо заволодіти карткою жертви, іншим буде потрібен номер телефону, треті використовуватимуть інтернет-банкінг аби вдертися в особистий кабінет користувача по коду. Що робити? Кожен раз оцінювати стан банкомата перед його використанням. Обмежити доступ сторонніх осіб до своєї картки. Особливо в комплекті з номером телефону, до якого вона прив’язана. Приховувати свій код CVV.
 4. Фішинг.Технічно підковані аферисти створюють фальшивий сайт – копії веб-сторінок відомого банку, кредитної спілки або інтернет-магазину. Змушують користувача залишити максимальну кількість відомостей про себе – дані паспорту, ідентифікаційний номер, дані пластикових карток. Після цього кібер-злочинець досить легко може зняти кошти з особистого рахунку жертви. Як врятувати свої гроші? Користувачу має здатися підозрілим будь-яке відхилення від норми його улюбленого ресурсу. Наприклад, інший відтінок фірмової кольорової гами, зміни в логотипі або зайві питання, які сервіс не повинні цікавити.

Важливо! Багато шахрайських схем з грошима починаються з того, що вам надійшов лист або повідомлення від невідомого відправника. Коли людина відкриває email, їй буде запропоновано перейти за посиланням. У цьому випадку шалено збільшується вірогідність внести на свій ПК вірус або програму, яка буде скеровувати вас на псевдо-сайти або передавати злочинцям необхідні їм відомості.

Інші шахрайські схеми

 1. Модна серед шахраїв афера – смішинг.Людина отримує SMS-повідомлення з банку – з псевдо-банку. Зміст меседжу залежить від ідеї афери. Поширене прохання – передзвонити по іншому номеру або повідомити кодове слово, яке потрібно для подвійної верифікації. В цьому випадку радимо зателефонувати довіреному працівнику банку, або на гарячу лінію, або особисто зайти в найближче банківське відділення.
 2. Практично завжди спрацьовує повідомлення про те, що людина виграла автомобіль або туристичну путівку.Пропозиція може надійти по пошті. Але іноді повідомлення про приз людина отримує прямо на вулиці або в торгівельному центрі. Який в цьому сенс для шахрая? Щоб отримати приз, за умовами акції, треба нібито сплатити податок – 1-10%. Багато людей з радістю сплачують частку, аби отримати весь подарунок. Звісно, що після цього вони ніколи не побачать обіцяне авто або туристичну путівку.

Запобіжні заходи проти аферистів

Більшість сучасних шахраїв застосовують ті ж самі методи, які здавна використовували продавці неякісного краму.

 1. Злочинні дії базуються на найгірших людських якостях – жадібність та спрага до подарунків.
 2. Шахраї охоче працюють з чесними людьми, які в останню чергу запідозрять злий намір у подарунку, проханні допомогти або ідентифікувати себе.
 3. Фактор часу – практично всі махінації з грошима здійснюються швидко. Це потрібно, щоб людина не встигла вчасно прийти до тями і зрозуміти, що тут щось не так.

Тому всі дрібні шахрайства з грошима по відношенню до себе можна попередити. Варто лише пригадати ціну “безкоштовного сиру в мишоловці”. Відповідно, будь-які дії з грошима або особистими даними потребують осмислення.

Що робити жертві грошових махінацій

 1. Миттєво блокуйте свої картки, як тільки відомості з них потрапили до рук шахраїв. Це можна зробити в найближчому відділені банку, в телефонному режимі або в банкоматі самостійно – для цього достатньо 3-5 разів натиснути неправильний пін-код. Картку вам потім розблокують, але в потрібну мить ваш рахунок буде врятований від розграбунку.
 2. Якщо ви зрозуміли, що передали свої дані аферисту, швидко повідомте правоохоронні органи та відповідального за свої рахунки банкіра.
 3. Якщо афера вже відбулася – вас пограбовано, то реагувати треба швидко. Тільки в цьому випадку співробітники правоохоронної системи дають шанс на повернення вкрадених коштів.

 Як бачите, сучасні махінатори активні, творчі та мають високий технічний потенціал. Крім того, методи їхньої роботи базуються на знанні людської психології, тому кожен з нас може поповнити ряди жертв. Кожен, хто користується послугами сумнівних кредиторів та вірить в добрі наміри незнайомих людей.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: